Klaps – Filmowa Podkowa

Projekt zakończony

lokalizacja

Podkowa Leśna, mazowieckie

edycja

I (2008-2009)

obszary działań


Animatorka:

Anna Łukasiewicz – mieszka od kilkunastu lat w Podkowie Leśnej. Lubi swoich sąsiadów, zna ich problemy i potrzeby. Kilka lat temu postanowiła czynnie włączyć się w życie miasta. Od 2006 roku jest radną, a także członkinią Rady Słuchaczy Uniwersytetu Otwartego. Prowadzi autorską galerię witraży. Mama trójki studentów. Widzi ogromną potrzebę integrowania mieszkańców, pokazywania młodym autorytetów oraz uwrażliwiania ich na otoczenie. Wzrusza ją film „Motyl i skafander”.

Organizacja wspierająca: Związek Podkowian – Uniwersytet Otwarty POKOLENIA w Podkowie Leśnej

Jak najlepiej opisać współczesną rzeczywistość? Robiąc film. Animatorka zaprosiła mieszkańców Podkowy i okolic na warsztaty filmowo-fotograficzne, by opowiedzieli o własnej miejscowości, swojej małej ojczyźnie za pomocą filmu. Reportaże i etiudy filmowe powstały w małych zespołach międzypokoleniowych, złożonych ze słuchaczy UTW i uczniów lokalnych szkół – pod opieką merytoryczną prof. Michała Bogusławskiego, dziennikarza, nestora polskiej telewizji i filmu dokumentalnego. Jego twórczość można było zobaczyć podczas plenerowej imprezy „Od Małych Ojczyzn do Europy Ojczyzn” inaugurującej działania projektu. Na widowni zasiedli zaproszeni goście, w tym uczniowie profesora, bohaterowie i współautorzy filmów. Raz w miesiącu organizowane były także spotkania Międzypokoleniowego Klubu Filmowego. Projekcjom towarzyszyły spotkania z ciekawymi ludźmi, autorytetami z branży filmowej i bohaterami filmów dokumentalnych. Finał projektu miał miejsce 4 kwietnia, kiedy to Podkowa Leśna obchodzi swoje urodziny. Odbył się pokaz filmów i fotografii powstałych w czasie warsztatów.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate