Japonia – ludzie, krajobrazy, kultura

Projekt zakończony

lokalizacja

Łódź, łódzkie

edycja

I (2008-2009)

obszary działań


Animatorka:

Teresa Reiner-Rozmarynowska – jest szefową Sekcji Kultury i Języka Japońskiego Łódzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Chce dzielić się swoją wiedzą i zamiłowaniem do kultury Dalekiego Wschodu. Wie, że w każdym wieku można się uczyć, mieć pasje i zainteresowania.

Organizacja wspierająca: Łódzki Uniwersytet Trzeciego Wieku

Studenci z Sekcji Kultury i Języka Japońskiego łódzkiego UTW zaprosili grupę gimnazjalistów do wspólnego poznawania kultury, języka i zwyczajów Japonii. Podczas pięciodniowych warsztatów zorganizowanych w trakcie ferii zimowych seniorzy podzielili się z młodzieżą swoją wiedzą dotyczącą Dalekiego Wschodu. Chętni mieli niepowtarzalną okazję spróbować swoich sił w kaligrafii, dowiedzieć się, jak parzyć herbatę, jak podziękować za smaczne sushi, poznali także sztuki walk Wschodu – kendo i aikido. Jednym z trenerów prowadzących zajęcia był Masakatsu Yoshida – Japończyk, wykładowca na Wydziale Krajów Wschodu Uniwersytetu Łódzkiego. W ramach projektu gimnazjaliści wzięli udział w konkursie wiedzy o Japonii i odpowiadali na zadane pytania w formie komiksu. Warsztaty zakończyły się wspólną wycieczką do ogrodu botanicznego na Dni Kultury Japońskiej. Seniorzy przygotowali filmowy felieton z realizacji projekt, który został umieszczony na stronie internetowej UTW.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content