Praga na walizkach

Projekt zakończony

lokalizacja

Warszawa, mazowieckie

edycja

VII (2014-2015)

obszary działań


Animatorzy:

Bogdan Bocheński – kilkanaście lat pracował w Fabryce Samochodów Osobowych, następnie w pracowni metaloplastycznej. W wolnych chwilach uprawiał sport – podnoszenie ciężarów i kolarstwo. Ma pokaźne kolekcje monet, znaczków i kart telefonicznych. Uwielbia czytać. Trzy lata temu odkrył w sobie pasję do śpiewania, dlatego większość swojego czasu spędza na ul. Brzeskiej z zespołem „Cała Praga Śpiewa”.

Anna Warwas – jest studentką III roku socjologii w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych. Od trzech lat angażuje się w życie społeczno-kulturalne Warszawy, wspierała międzypokoleniowe inicjatywy Stowarzyszenia Barwy Kultury, w ramach projektu Q-Ruch Sąsiedzki koordynowała Dzień Sąsiada i Podwórkową Gwiazdkę. Interesuje się nieformalnymi ruchami miejskimi, ekonomią społecznościową i zaangażowaniem obywatelskim w tworzenie przyjaznych przestrzeni.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Barwy Kultury

Muzyka łagodzi obyczaje, wyzwala energię, może poprawić humor. Animatorzy projektu postanowili więc zachęcić jak najwięcej osób do wspólnego muzykowania i tańca. Międzypokoleniowy zespół muzyczny wspierany przez muzyków z CzessBandu odwiedził seniorów skupionych w różnorodnych placówkach pomocowych na terenie Warszawy i w jej okolicach. Były nie tylko występy i wspólne muzykowanie, członkowie grupy opowiadali także o swoich muzycznych doświadczeniach, osobistych korzyściach wynikających ze śpiewania, kłopotach i sukcesach. Pokazali, że każdy może stworzyć muzyczny zespół.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content