Moje spotkania z…

Projekt zakończony

lokalizacja

Wrocław, dolnośląskie

edycja

IX (2016-2017)

obszary działańAnimatorki:

Julia Wernio – jest reżyserką teatralną, pracowała w wielu teatrach, była także dyrektorką teatrów we Wrocławiu oraz w Gdyni. Swoją artystyczną przygodę rozpoczęła w Zakopanem, współtworząc słynny Teatr im. Stanisława Witkiewicza. Wciąż pracuje zawodowo, prowadzi także we Wrocławiu, swoim rodzinnym mieście, galerię Macondo. Fascynuje ją praca z ludźmi, wierzy przecież, że wspólne działania wyzwalają potrzebną każdemu energię i optymistycznie nastawiają do życia.

 

Magdalena Czerniawska – ukończyła ASP we Wrocławiu. Jest rysowniczką, entuzjastką literatury, amatorsko zajmuje się ornitologią. Nie rozstaje się ze szkicownikiem, który służy jej do dokumentowania codzienności. Pełni funkcję prezesa Fundacji Macondo, gdzie odpowiada także za program artystyczny, oprawę graficzną oraz wystrój. Pracuje także na ASP w Pracowni Rysunku Kreatywnego. Stara się bardziej szukać niż znaleźć, zgodnie z myślą rumuńskiej pisarki Aglaji Veteranyi: „kto znalazł, źle szukał”.

Organizacja wspierająca: Fundacja Rozwoju Kultury i Sztuki „Macondo”

Zainteresowani sztuką uczestnicy projektu, skupieniwe wrocławskiej dzielnicy Nadodrze,słuchali Komedy, czytali Gałczyńskiego, poznali obrazy Fridy Kahlo. Przyjrzeli się też życiu tych twórców. Wszystko to podczas comiesięcznych spotkań w kawiarni Macondo. Tworzyli także, często po raz pierwszy, własne dzieła, uruchamiając drzemiące w sobie talenty.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content