Plac Hallera Projekt

Projekt zakończony

lokalizacja

Warszawa, mazowieckie

edycja

V (2012-2013)

obszary działań


Animatorzy:

Bogdan Bocheński – w przeszłości wiele czytał, kolekcjonował książki, jako młody chłopak zbierał piosenki (ma kilka zapisanych zeszytów). Chce dzielić się wiedzą i wierzy, że jest wiele osób, które też mają taką potrzebę. Jest liderem zespołu „Cała Praga Śpiewa”.

Magda Latuch – animatorka kultury, magister kulturoznawstwa slawistycznego w Instytucie Slawistyki Zachodniej i Południowej na Wydziale Polonistyki UW. W ramach działalności w Stowarzyszeniu Barwy Kultury koordynowała projekty na warszawskiej Pradze. Praca z osobami starszymi ją inspiruje i daje jej energię. Jej pasją są muzyka i podróże, więc w wolnym czasie wyjeżdża na muzyczne festiwale w różnych częściach świata.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Barwy Kultury

Animatorzy wraz z międzypokoleniową grupą z warszawskiej Pragi postanowili wskrzesić lokalne zwyczaje wspólnego śpiewania, tańców i zabawy. Działania zapoczątkowała sąsiedzka potańcówka. Potem międzypokoleniowa grupa zbierała stare warszawskie i praskie piosenki oraz wspomnienia mieszkańców Placu Hallera. Podczas cyklicznych, cotygodniowych spotkań kawiarnianych uczestnicy przygotowywali trasę muzycznego spaceru po Placu Hallera, nawiązującego do tradycji wspólnego śpiewania, muzykowania i tańczenia w Warszawie. Projekt zakończył się muzycznym spacerem i potańcówką na Placu, w których uczestniczyli, grając i śpiewając, zaprzyjaźnieni muzycy.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content