Zaśpiewaj mi, babciu

Projekt zakończony

lokalizacja

Wodzisław Śląski, śląskie

edycja

XI (2018-2019)

obszary działań
Animatorki projektu:

Stanisława Wieczorek była nauczycielka. Lubi pracować z dziećmi, jest wolontariuszką w różnych placówkach dziecięcych. Lubi śpiewać i tą pasją chciałaby zarazić innych. 

Adriana Adamczyk interesuje się muzyką i śpiewem. Lubi pracować z dziećmi i seniorami.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Międzypokoleniowe przedsięwzięcie, w ramach którego seniorki podzieliły się z dziećmi śląskimi piosenkami i zabawami ze swojej młodości. Animatorki zauważyły, że cieszą się one dużym zainteresowaniem, a w ogóle nie są znane. Podczas warsztatów, w których wzięło udział szesnaście seniorek oraz sześćdziesięcioro dzieci z czterech świetlic środowiskowych, starsi uczestnicy uczyli młode pokolenie zapomnianych dzisiaj piosenek i zabaw. Te uznane przez dzieci za najatrakcyjniejsze, zostały spisane i utrwalone na filmie oraz na udostępnione stronie internetowej. Przed zrealizowaniem nagrania dzieci wzięły udział w warsztatach multimedialnych, na których nauczyły się rejestrowania obrazu, dźwięku oraz montażu przy pomocy smartfonów i tabletów. Nagranie filmu zostało powierzone profesjonalistom, a dzieci dokonały próbnych nagrań, które seniorom pozwoliły oswoić się z kamerą i poznać multimedialne możliwości smartfonów oraz tabletów. Zwieńczeniem projektu były publiczne prezentacje wybranych piosenek i zabaw. 

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content