Polsko

Projekt zakończony

lokalizacja

Barlinek, zachodniopomorskie

edycja

VI (2013-2014)

obszary działańAnimatorki:

Elżbieta Chudzik – jest współzałożycielką Stowarzyszenia „Plantacja Wyobraźni – Mały Dom Kultury”, pisze teksty publicystyczne i scenariusze teatralne, organizuje lokalne wydarzenia. Najbliżej jej do teatru, współprowadzi amatorski teatr Wiatrak. Dwoje swoich wnucząt kocha ogromnie, zachęca do czytania książek. W chwilach wolnych słucha muzyki jednego z najbardziej cenionych trębaczy lat pięćdziesiątych, Cheta Bakera.

Marta Grygier –od lat związana jest z teatrem. Swoją pasją dzieli się z grupą teatralną „Burza Mózgów”, którą prowadzi w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP, gdzie jest wychowawcą. Na najlepsze pomysły wpada o świcie – podczas biegania.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie „Plantacja Wyobraźni – Mały Dom Kultury”

Uroczystości patriotyczne nie muszą być nudne i pełne patosu – przekonali się o tym mieszkańcy Barlinka. Okazjami do radosnego świętowania były: rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, rocznica częściowo wolnych wyborów (tzw. Imieniny Polski) oraz pełna muzyki, tańca i przyśpiewek Noc Sobótkowa. Seniorzy podzielili się z młodszymi swoją wiedzą, wspomnieniami o dawnych tradycjach rodzinnych i sposobach obchodzenia tych świąt. Młodzi pokazali starszym, co dla nich jest dziś istotne, w jaki sposób patrzą na świat, który ich otacza. Płaszczyzną współdziałania była sztuka: teatr, muzyka i taniec. Uczestnicy projektu zaproponowali więc nowe sposoby spędzania świąt – mieszkańcy spotkali się na Narodowym Jam Session, Imieninowej Akcji Stolikowej, warsztatach tańca ludowego i pieśni tradycyjnej oraz plenerowym widowisku Sobótka.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content