iGra z wnuczką babcia, dziadek – będzie słychać u sąsiadek

Projekt zakończony

lokalizacja

Gorzów Wielkopolski, lubuskie

edycja

XI (2018-2019)

obszary działań
Animatorki projektu:

Jolanta Kępka – absolwentka Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Ma doświadczenie w prowadzeniu audycji muzycznych, koncertów i zajęć (kształcenie słuchu, rytmika). Chce pokazać, że bariery wynikające z różnicy wieku nie istnieją, a instytucje kultury, często postrzegane jako niedostępne, mogą być przyjazne seniorom.

Katarzyna Chorążyczewska – zawodowo związana m.in. z edukacją kulturową. Od 2011 roku pracuje w Centrum Edukacji Artystycznej, działającym przy Filharmonii, gdzie prowadzi cykl zajęć dla dzieci „Filharmonia Juniora”. Marzy o stworzeniu przestrzeni międzypokoleniowej do rekreacji i wymiany doświadczeń.

Organizacja wspierająca: Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonia Gorzowska

Celem projektu było budowanie mostów pomiędzy na pozór odległymi światami dwóch różnych pokoleń, a w efekcie zapobieganie samotności i izolacji osób starszych. Z połączenia dwóch perspektyw – wspomnień i dziadków/babć oraz zainteresowania wnuczków/wnuczek nowoczesnymi technologiami powstały ścianki muzyczne, zainstalowane w zabytkowym ogrodzie Muzeum Lubuskiego. To muzyczny plac zabaw, który stał się miejscem rodzinnych spotkań i pretekstem do wspólnego spędzania czasu. Wszystkie działania warsztatowe odbyły się w dwóch lokalizacjach: Filharmonii Gorzowskiej oraz Muzeum Lubuskim. Dzięki współpracy tych dwóch instytucji, w sposób symboliczny połączono wartości młodego, nowoczesnego, energicznego pokolenia z dojrzałością i doświadczeniem seniorów. Inauguracją projektu był Dzień Babci i Dziadka, a zakończeniem Dzień Dziecka.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content