Międzypokoleniowa Akademia Muzyczna

Projekt zakończony

lokalizacja

Kraków, małopolskie

edycja

X (2017-2018)

obszary działań


Animatorzy projektu:

Janina Romańska-Werner – jest emerytowanym muzykiem. Wierzy w ideę popularyzacji muzyki poprzez otwarte koncerty, umożliwiające nawiązanie bezpośredniej relacji z muzykami. W ramach projektu wprowadzała publiczność koncertów w dyskusję.

Grzegorz Mania – od kilku lat próbuje przełamać sztampowe i zinstytucjonalizowane życie muzyczne w Polsce. Chciałby przywrócić ideę towarzystw i salonów muzycznych, które były okazją do spotkań, rozmów, poszerzania horyzontów intelektualnych i integracji. Marzy o odhermetyzowaniu muzyki „klasycznej”. Projekt jest początkiem działań na lata – regularnej serii koncertowej ze stałą, wierną i aktywną publicznością, która będzie czynnie uczestniczyła nie tylko w samych wydarzeniach, ale także w ich planowaniu i organizowaniu.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów

To cykl koncertów w krakowskiej renesansowej Willi Decjusza. Jego celem było przybliżenie muzyki, jej oswojenie, skrócenie dystansu pomiędzy publicznością a wykonawcami. Projekt adresowany był do seniorów, chcących obcować z dobrą muzyką, rozwijać swoje horyzonty, a także pragnących dzielić się swoimi pasjami z rodziną i przyjaciółmi. Występy były różnorodne – od klasycznego recitalu fortepianowego po piknik muzyczny. Repertuar był jednocześnie ambitny i atrakcyjny, pozwolił na wielopokoleniowe uczestnictwo (dziadków, babć, wnuków i wnuczki). Wykonawcy opowiadali o granych utworach, swojej interpretacji, inspiracjach, wchodzili w realną interakcję z publicznością. To przywrócenie ducha spotkań salonowych, niemal domowych, z atmosferą intelektualnego pobudzenia. Finałem projektu był piknik muzyczny.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content