Śpiewać każdy może…

Projekt zakończony

lokalizacja

Czastary, łódzkie

edycja

X (2017-2018)

obszary działań


Animatorzy projektu:

Teresa Pieprzyk – uważa, że śpiew chóralny daje możliwość wyrażania emocji, ale także współpracy w zespole dzięki zaangażowaniu wielu osób. Postanowiła zarazić muzyką seniorów i osoby z innych pokoleń.

Sebastian Sikora – uwielbia spędzać czas z seniorami. Zachęca ich do wspólnego działania. Seniorzy są dla niego inspiracją – czerpie z tego, że dzielą się doświadczeniem, pokazują, że można jeszcze chcieć. W ramach projektu prowadził zajęcia warsztatowe dla chóru i nim dyrygował.

Instytucja wspierająca: Gminny Ośrodek Kultury w Czastarach

Młody dyrygent chóralny zaprosiłseniorów do udziału w chórze. Towarzyszyła mu sołtyska gminy Czastary, a jej entuzjazm i chęć wspólnego działania spowodował, że na zajęciazgłosiły się osoby w każdym wieku.Aby wzmocnić umiejętności uczestników zorganizowali warsztaty ze zbiorowej i indywidualnej emisji głosu, warsztaty z ruchu scenicznego, a także z interpretacji utworów chóralnych. W działania byli zaangażowani nie tylko seniorzy, ale także osoby w średnim wieku oraz młodzież – między innymi razem wybrali się do Narodowego Forum Muzyki. Finałem projektu był koncert, na którym wystąpili uczestnicy w różnorodnym repertuarze. Owacjom na stojąco nie było końca.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content