Dawnych czasów czarowna moc

Projekt zakończony

lokalizacja

Bystra, małopolskie

edycja

II (2009-2010)

obszary działań

Animator:

Tadeusz Uczniak – jest emerytowanym nauczycielem, członkiem oddziału PTTK w Rabce Zdrój, przewodnikiem beskidzkim i pilotem wycieczek. Działa społecznie w zarządach stowarzyszenia „Tradycja i Natura” z siedzibą w Bystrej-Sidzinie oraz w Lokalnej Grupie Działania „Podbabiogórze”. Lubi pszczelarstwo i pracę w sadzie. Jeśli nie ma go w domu ani w pracy, to znaczy, że jest gdzieś na górskim szlaku.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie „Tradycja i Natura”

Starsi mieszkańcy Sidziny pamiętają jeszcze przepisy tradycyjnej kuchni, znają techniki rękodzieła ludowego, zdobnictwa czy zwyczaje muzykowania. Swoją wiedzą postanowili podzielić się z młodzieżą. Uczniowie szkół w Bystrej i Sidzinie wzięli udział w konkursie, mającym na celu zebranie starych pieśni i przyśpiewek, gier i zabaw oraz przepisów na tradycyjne potrawy regionalne. Podczas warsztatów zdobyli umiejętności tradycyjnego przygotowywania posiłków i wypieków oraz śpiewu starych pieśni. Z zebranych utworów muzycznych powstał śpiewnik, a Dziecięcy Zespół Regionalny „Holniki” włączył je do swego repertuaru. Efekty warsztatów promowane były na wystawie w izbie muzealnej w Sidzinie. Zakończenie projektu zostało połączone z degustacją tradycyjnego „sidzińskiego kołaca” i wędzonego serka oraz domowych wypieków przygotowanych przez uczestników projektu.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content