Muzykanci na tropach Jana Kiepury cz. III

Projekt zakończony

lokalizacja

Sosnowiec, śląskie

edycja

IX (2016-2017)

obszary działańAnimatorzy:
Roman Kowalski 
– jest osobą niewidomą, od wielu lat związaną z działalnością Polskiego Związku Osób Niewidomych. Stara się być ciągle aktywny – koordynował poprzednie edycje „Muzykantów na tropach Jana Kiepury”, uczestniczy również w spotkaniach Dziennego Domu Pomocy Społecznej. Jego pasją jest dobre towarzystwo i muzyka – amatorsko gra na akordeonie i bardzo sobie ceni wspólne muzykowanie.

Katarzyna Głuc – ukończyła dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest pasjonatką życia, inspirujących spotkań, rozmów i wspólnych działań. Stara się z każdej sytuacji wyciągnąć wnioski na przyszłość, porażki przyjmować z pokorą, a na bazie sukcesów nabierać sił do kolejnych działań. Lubi być aktywna: pracowała w Stowarzyszeniu Aktywne Kobiety, animowała dwie poprzednie edycje „Muzykantów na tropach Jana Kiepury”. Napisała trzy przewodniki turystyczne. Ponadto lubi zdrową i smaczną kuchnię, a większość wolnych weekendów stara się spędzać w ukochanych Beskidach.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w Sosnowcu

Dzięki poprzednim edycjom projektu udało się stworzyć wspaniale działającą międzypokoleniową grupę, dla której działania wokół muzyki Jana Kiepury to przestrzeń integracji i zabawy oraz pole do twórczego dialogu, eksperymentów i dzielenia się doświadczeniami. Podczas sobotnich spotkań, tak bardzo istotnych nie tylko ze względu na walory muzyczne, ale i społeczne, znów powstawały nowe aranżacje utworów najsłynniejszego mieszkańca Sosnowca. Uczestnicy warsztatów nawiązali tym razem współpracę z miejskim bibliotekami i zorganizowali w nich comiesięczne wieczory muzyczne. Była to okazja dla wszystkich mieszkańców miasta i okolicy do zapoznania się ze wspólnymi działaniami seniorów i młodzieży zjednoczonych wokół muzycznych eksperymentów.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content