A capella łączy ludzi

Projekt zakończony

lokalizacja

Toruń, kujawsko-pomorskie

edycja

II (2009-2010)

obszary działań


Animatorka:

Elżbieta Kobyłecka  jest absolwentką Wychowania Muzycznego i Pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim. Uwielbia muzykę klasyczną. Prowadzi m.in. warsztaty z emisji głosu, dyrygentury chóralnej, gry zespołowej na instrumentach oraz różnorodnej metodyki w zakresie edukacji muzycznej. Swoje umiejętności cały czas doskonali, uczestnicząc w rozmaitych warsztatach. W wolnych chwilach haftuje i jeździ na rowerze.

Organizacja wspierająca: Fundacja Carpe Diem, Toruń

Animatorka uważa, że nic tak nie łączy ludzi jak wspólne śpiewanie w chórze. Z tego silnego przekonania narodził się pomysł utworzenia w toruńskiej dzielnicy Wrzosy czterogłosowego chóru mieszanego a capella. Czterdzieści osób w różnym wieku, o podobnych zainteresowaniach i umiejętnościach mogło rozwijać swoje zdolności muzyczne. Uczestnicy grupy poznali się podczas spotkania integracyjnego z ogniskiem, tańcami i wspólnym śpiewaniem przy akompaniamencie gitary. Następne przez dwa miesiące brali udział w warsztatach wokalnych – praca skupiła się na emisji głosu i nauce wielogłosowych utworów a capella. Potem odbyły się warsztaty mistrzowskie, które poprowadził zaproszony kompozytor. Wtedy chór był już gotowy do występów. Zwieńczeniem projektu był kwietniowy występ podsumowujący dotychczasowe działania.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content