Filharmonicy dzieciom

Projekt zakończony

lokalizacja

Opole, opolskie

edycja

IX (2016-2017)

obszary działań


Animatorki :

Danuta Cieślar – pracowała w redakcji prasowej, prywatnym przedsiębiorstwie oraz w Filharmonii Opolskiej. Obecnie jest już na emeryturze, ale nadal chętnie udziela się społecznie, pracuje m.in. jako wolontariuszka w bibliotece. Od wielu lat wraz z mężem organizuje wakacyjne spotkania integracyjne poświęcone rodzinie. Opiekuje się wnukami, ma również czas na podróże. Jest miłośniczką muzyki klasycznej.

Barbara Pieczyńska – ukończyła między innymi Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Od 2008 roku związana jest z Filharmonią Opolską, gdzie pracuje jako specjalistka ds. promocji i koordynatorka wydarzeń artystycznych. W wolnym czasie śpiewa w chórze FeelinGospel i udziela się wolontariacko. Jest przekonana, że w kulturze oraz w muzyce tkwi potencjał społeczny i chciałaby, aby jak najwięcej ludzi mogło z niego skorzystać.

Organizacja wspierająca: Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera

Filharmonia Opolska wzbogaci swój repertuar o edukacyjne koncerty skierowane do najmłodszych. Wykonawcami byli emerytowani muzycy, którzy wybrali utwory i zadbali o to, by formuła koncertów była przyjazna dzieciom. Dzieci mogły tańczyć przy granej muzyce, nauczą się także wybijać rytmy na różnorodnych instrumentach. Koncert może być przecież nie tylko słuchaniem, ale również aktywnym poznawaniem i samodzielnym odkrywaniem dźwięków. Próby seniorów i koncerty zostały uwiecznione na fotografiach, te zaś złożone w fotoksiążkę – by utrwalić chwile pełne muzyki, zaangażowania i emocji.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content