Crazy Babki śpiewem zarażają

Projekt zakończony

lokalizacja

Orla, podlaskie

edycja

XV (2022-2023)

obszary działańAnimatorki projektu:

Walentyna Suszcz   lubi dużo mówić, robić na szydełku, a ostatnio śpiewać. Członkini Klubu Seniora i zespołu Koderek programistek 60+, które działają przy bibliotece gminnej w Orli. Należy do zespołu wokalno-kabaretowego „Crazy Babki”. Wierzy, że muzyka łączy obyczaje i pokolenia.

Karina Jaroszewicz   absolwentka Filozofii Kultury UMCS. Z zawodu dyrektorka instytucji kultury, a z powołania aktywistka społeczna.  Działa na rzecz edukacji seniorów, łącząc ich bogate doświadczenie z nowymi technologiami. Uwielbia łączyć skrajności i eksperymentować społecznie. Absolwentka XVI edycji „Szkoły Liderów” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Pragnie poruszać serca i dusze ludzi w języku międzynarodowym, czyli języku muzyki.

Organizacja wspierająca: Fundacja na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży oraz integracji społecznej „Futurum”

 

Projekt „Crazy Babki śpiewem zarażają” zainicjowały seniorki z miejscowości Orla na Podlasiu. Celem ich działań była integracja i wzmocnienie amatorskiego zespołu artystycznego „Crazy Babki” poprzez zajęcia z profesjonalnymi instruktorami oraz pozyskanie nowych głosów do zespołu. Dzięki wsparciu profesjonalistów zespół mógł się rozwinąć i koncertować częściej. W czasie projektu zorganizowały koncerty w domu dziecka, w lokalnych Domach Pomocy Społecznej, a także indywidualne występy dla seniorów zależnych, którzy z powodu swojego stanu zdrowia nie uczestniczą w kulturze lokalnej. Crazy Babki udowodniły, że seniorzy są aktywni, mają pasję i potrafią się nią dzielić z lokalną społecznością. Oprócz koncertów odbyły się także warsztaty wokalne dla seniorów i dzieci, spotkania z rozmowami o lokalnych tradycjach śpiewaczych połączone ze spisaniem dawnych pieśni i przyśpiewek oraz nauką współczesnych utworów.

 

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content