Projekt zakończony
Śladami tradycji

Za sprawą animatorek wieś przez kilka miesięcy żyła teatrem obrzędowym. Międzypokoleniowa grupa uczestniczyła w cyklu warsztatów i przygotowała dwa świąteczne widowiska.

Projekt zakończony
Przepis na horodyskie wesele

Uczestnicy w różnym wieku zostali zaproszeni do odkrywania starych regionalnych tradycji. Podczas warsztatów ożyły stare pieśni, zwyczaje oraz język chachłacki.

Projekt zakończony
Zagroda pszczelarza

Doświadczeni pszczelarze seniorzy zorganizowali międzypokoleniowe spotkania, podczas których uczestnicy poznali tajniki pszczelarstwa i pracy w pasiece.

Projekt zakończony
Panowie do boju

Animatorka z grupą seniorów zaprosiła młodszych do wspólnych działań: wędkowania, majsterkowania, warsztatów fotograficznych i odkrywania historii miasta.

Projekt zakończony
Wszystko gra

Starsi razem z młodszymi wzięli udział w cyklu spotkań muzycznych. Nagrali płytę z nowymi aranżacjami starych utworów, poprowadzili też warsztaty dla przedszkolaków.

Projekt zakończony
Stary czy młody – na scenie przeżywa przygody

Wielopokoleniowa grupa wzięła udział w warsztatach teatralnych. Uczestnicy współtworzyli spektakl w oparciu o formułę teatru przedmiotu.

Projekt zakończony
Twórczy Klub Seniora

Klub Twórczego Seniora to nie tylko miejsce artystycznej pracy osób starszych – seniorzy przygotowali się do prowadzenia zajęć artystycznych dla różnych grup.

Projekt zakończony
Zobacz, pomyśl, poczuj – seniorzy dzieciom

Słuchacze Pszczyńskiego UTW zostali zaangażowani w edukację artystyczną dzieci. Po cyklu warsztatów przygotowujących seniorzy sami poprowadzili zajęcia w przedszkolach.

Projekt zakończony
Ale to już było

Snute na spotkaniach z młodzieżą wspomnienia seniorów i ich fotografie stały się punktem wyjścia do wspólnego tworzenia spektaklu. Przedstawieniu towarzyszyła wystawa.

Projekt zakończony
Podaj dalej

Seniorzy zaprosili młodych na wspólne spotkania. Warsztatom wspomnieniowym towarzyszyła wystawa pamiątek, a potem międzypokoleniowe zajęcia rękodzielnicze.

Projekt zakończony
Otwórz szufladę – odkurz historię

Międzypokoleniowa grupa zgromadziła pamiątki, zdjęcia i lokalne historie. Skatalogowane materiały stały się bazą powstałego w ramach projektu Wirtualnego Muzeum Staniszowa.

Projekt zakończony
Stary Piernik, Młode Wino

Seniorzy stworzyli nowe przepisy nawiązujące do starych receptur, zorganizowali otwarte warsztaty i pokazy kulinarne oraz jarmark sąsiedzki.

Projekt zakończony
Pękające torby z papieru

Spektakl o seniorach stworzyli sami seniorzy. Wzięli udział w cyklu warsztatów przygotowujących, a w pracy nad przedstawieniem wsparli ich eksperci teatralni.

Projekt zakończony
Sąsiedzkie pogotowie usług

Mieszkańcy Pruszkowa, a dokładnie osiedla Malichy, stworzyli system sąsiedzkiego pogotowia pomocy i wzajemnej wymiany usług.

Projekt zakończony
Projekt Brzeska

Grupa seniorów Cała Praga Śpiewa przygotowała wraz z animatorami cykl inicjatyw sąsiedzkich dla mieszkańców jednej z ulic warszawskiej Pragi. Finałem było święto ulicy.

Projekt zakończony
Targ kreatywności – kontynuacja

Druga odsłona kobiecych międzypokoleniowych spotkań rękodzielniczych. Uczestniczki poznały techniki robienia walonków, sposoby wykorzystania wikliny oraz ziół. Projekt podsumowała wspólna wystawa prac.

Projekt zakończony
Ekspozycje: seniorskie ekspresje

Międzypokoleniowe pary szukały w swoim otoczeniu ludzi i historii, a potem przygotowały o nich opowieści z ilustracjami – malarskimi, filmowymi i fotograficznymi.

Projekt zakończony
Kadry z szafy

W Toruniu połączyli siły miłośnicy mody i niekonwencjonalnej fotografii. Seniorzy i licealiści wzięli udział w zajęciach fotograficznych połączonych z odkrywaniem historii mody.

Projekt zakończony
Posłuchaj, żeby zobaczyć

Animatorzy zaprosili dzieci, młodzież i seniorów do wspólnej pracy nad baśniami. Międzypokoleniowa grupa wzięła udział w twórczych warsztatach i stworzyła słuchowisko.

Projekt zakończony
Ceramiczny street art

Międzypokoleniowa grupa przypomniała losy miasta słynącego z wyrobu porcelany. Stworzyła ceramiczne rzeźby mówiące o lokalnej historii i ozdobiła nimi przestrzeń publiczną.

Projekt zakończony
Polsko

Animatorki miały pomysł na radośniejsze obchodzenie polskich uroczystości. Seniorzy wspólnie przygotowali jam session, warsztaty tańca i śpiewu oraz spektakl.

Projekt zakończony
Od nowa

Słuchacze Gdańskiej Akademii Seniora stworzyli katalog, mający na celu określenie funkcjonalności i dostępności przestrzeni i zabytków śródmiejskiej części miasta.

Projekt zakończony
O matko, ty szyjesz!

Animatorki stworzyły przestrzeń do spotkań młodych mam z seniorkami. Były warsztaty krawieckie i dzierganie, a przede wszystkim międzypokoleniowe rozmowy.

Projekt zakończony
Klub Czarnego Krążka

Starsi panowie, pasjonaci muzyki, zaprosili młodszych na muzyczne spotkania. Wspólnie utworzyli Klub Czarnego Krążka, zorganizowali muzyczne akcje i zajęcia w szkołach.

Projekt zakończony
Prze(s)zycia

Seniorki wprowadziły młodsze uczestniczki w tajniki krawiectwa, a także w historie schowanych w szafie sukienek. Nie zabrakło rozmów o byciu kobietą i kobiecości.

Projekt zakończony
Ocalić od zapomnienia

Uczestnicy zbierali osobiste historie rodzin oraz pierwszych osiedleńców we wsi. Wzięli udział w warsztatach m.in. archiwizacji i fotografii, przygotowali wystawę.

wróć

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content