Projekt Brzeska

Projekt zakończony

lokalizacja

Warszawa, mazowieckie

edycja

VI (2013-2014)

obszary działań


Animatorzy:

Bogdan Bocheński – ma mnóstwo energii. Jest członkiem Stowarzyszenia KARAN oraz studentem UTW. Lubi rozśpiewanych ludzi, dlatego należy do grupy Cała Praga Śpiewa. Chętnie bierze udział w zajęciach tanecznych oraz plastycznych prowadzonych w Domu Pomocy Dziennej na ul. Brzeskiej. Zajmuje go także architektura, biologia i malarstwo. W wolnym czasie spaceruje i czyta książki. Niegdyś miłośnik jazdy na rowerze.

Magdalena Latuch –pracuje w Stowarzyszeniu Barwy Kultury, gdzie zajmuje się pozyskiwaniem funduszy, koordynacją projektów oraz animacją społeczną. W ramach stowarzyszenia realizuje autorskie warsztaty na rzecz aktywizacji kulturalnej i społecznej osób starszych. Jest prezeską Stowarzyszenia Przyjaźni Polsko-Serbskiej. W ramach tej współpracy zajmuje się promocją filmów i wydarzeń prezentujących polskiemu widzowi kinematografię z regionu Półwyspu Bałkańskiego.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Barwy Kultury

Ulica Brzeska na warszawskiej Pradze wypełniła się śpiewem i wspólnym działaniem. Do udziału zachęcała grupa seniorów „Cała Praga Śpiewa” przy wsparciu lokalnego Stowarzyszenia Mierz Wysoko. W ramach warsztatów dla mieszkańców odbyły się m.in. sąsiedzkie spotkania kulinarne, wieczory śpiewankowe i muzyczne spacery po okolicach. W czasie „zielonych interwencji” ulica Brzeska stała się przestrzenią do wspólnego sadzenia roślin i tworzenia zielonych miejsc. Uczestnicy zajęć sporządzili „Kroniki Brzeskie” – reportaże literackie i fotograficzne rejestrujące historię rodzin zamieszkujących tę część Pragi, które można było podziwiać podczas zorganizowanego wiosną święta ulicy.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content