Prze(s)zycia

Projekt zakończony

lokalizacja

Stepnica, zachodniopomorskie

edycja

VI (2013-2014)

obszary działań


Animatorki:

Teresa Struś – mistrzyni krawiectwa, przez lata prowadziła salon krawiecki. Obecnie jest na emeryturze, ma więc sporo czasu na czytanie, słuchanie muzyki klasycznej, oglądanie filmów kostiumowych i oper, w których oprócz muzyki, śpiewu, gry aktorskiej podziwia stroje zdobiące śpiewaków.

Zofia Turniak – jest specjalistką do spraw wydarzeń kulturalnych w Gminnym Ośrodku Kultury w Stepnicy. Lubi wyzwania. W wolnych chwilach śpiewa w Chórze Akademii Morskiej, pływa, podróżuje, chodzi na koncerty i spotyka się z przyjaciółmi. Fascynuje ją moda, architektura, sztuka użytkowa, astronomia i antropologia. Za sobą ma udział w wielu projektach – organizowała w Gdańsku aktywną wystawę malarską, koncerty i akcję artystyczną dotyczącą statusu zwierząt w kulturze zachodniej.

Organizacja wspierająca: Centrum Edukacji Nieformalnej – Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Człowieka

Kobiety w międzypokoleniowych parach – seniorka i młoda dziewczyna – zaprojektowały, uszyły i zaprezentowały na pokazie mody niepowtarzalne sukienki. Jaki materiał najlepiej się nadaje na sukienki letnie, a jaki na wizytowe? W jaki sposób połączyć modę, która już minęła, z elementami nowoczesnymi? Do czego wykorzystać nienoszone dawno sukienki? Na te i inne pytania odpowiedziała podczas warsztatów doświadczona projektantka. Nie zabrakło kobiecych porad, w jaki sposób podkreślić swoje atuty i jak uatrakcyjnić swój wygląd. Znalazła się okazja do opowiedzenia historii sukienek, z którymi wiążą się wyjątkowe wspomnienia. Międzypokoleniowe spotkania były też okazją do zastanawiania się nad kobiecością dziś i kiedyś. Ze wspomnień i doświadczeń uczestniczek warsztatów powstała „Kolekcja opowieści” – wystawa zdjęć sukienek, prezentująca historie z nimi związane.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content