Otwórz szufladę – odkurz historię

Projekt zakończony

lokalizacja

Staniszów, dolnośląskie

edycja

VI (2013-2014)

obszary działań

Animatorka:

Małgorzata Cygan – jest niezwykle aktywną osobą. Prowadzi punkt biblioteczny, należy do Stowarzyszenia „Nasz Staniszów” i Koła Gospodyń Wiejskich. Wspólnie z Radą Sołecką organizowała m.in. spotkania wigilijne dla seniorów, do swoich działań zaprosiła dzieci ze świetlicy środowiskowej. Lubi spędzać czas na czytaniu książek historycznych, biograficznych i klasykę literatury, interesuje się również dziejami Staniszowa. W wolnej chwili zajmuje się haftem krzyżykowym. Jest pasjonatką krzyżówek i gry w brydża.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie „Nasz Staniszów”

Staniszów i jego okolice kryją wiele historii, pamiątek, fotografii. Przeszkolona na warsztatach młodzież gimnazjalna i licealna oraz seniorzy zamienili się w historycznych detektywów. Zbierali dokumentację literacką, filmową i fotograficzną oraz rozproszone po domach pamiątki. Dzięki wywiadom przeprowadzonym z mieszkańcami stworzyli opowieści mówiące o lokalnej społeczności, pokazali w internecie sfotografowane cenne przedmioty i archiwalne zdjęcia. Wszystko to złożyło się na jedyne w swoim rodzaju Wirtualne Muzeum Staniszowa, które będzie na bieżąco uzupełniane. Grupy seniorskie miały okazję zapoznać się pod okiem profesjonalistów z zasadami tworzenia strony internetowej oraz z obsługą aparatów fotograficznych i kamer cyfrowych, młodzież zgłębiła dzieje wsi i jej mieszkańców. Projekt wykroczył znacznie poza granice miejscowości – do Muzeum Wirtualnego Staniszowa może zajrzeć każdy użytkownik internetu.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate