Targ kreatywności – kontynuacja

Projekt zakończony

lokalizacja

Łapicze, podlaskie

edycja

VI (2013-2014)

obszary działań


Animatorka:

Hanna Sienkiewicz – magister filologii polskiej, animatorka działań lokalnych, w przeszłości m.in. nauczycielka, agentka nieruchomości, „kobieta wielu zawodów”; przez wiele lat uczestniczyła w spotkaniach z Tańcami w Kręgu, angażując się w organizowanie letnich obozów. Obecnie prowadzi małe gospodarstwo agroturystyczne w Łapiczach– wsi, do której przeprowadziła się z Warszawy, tuż przy granicy z Białorusią. W wolnych chwilach robi czapki z wełny, biżuterię z gliny i filcu. Od niedawna uczy się szyć wełniane patchworki i poznaje inne, dziś już coraz bardziej zapomniane, sztuki rękodzielnicze.

Organizacja wspierająca: Fundacja Edukacyjna Jacka Kuronia

Projekt Targ Kreatywności kontynuował swoje działania. Mieszkańcy Łapicz i Krynek po raz kolejny wymienili się swoimi doświadczeniami i umiejętnościami rękodzielniczymi. Uczestnicy międzypokoleniowych spotkań tym razem nauczyli się produkcji tradycyjnych filcowych butów, tzw. walonek; zaprojektowali przestrzeń przy pomocy wikliny – nie tylko pletli wiklinowe donice i koszyki, ale także stworzyli altanę dla lokalnego przedszkola. Nie zabrakło też czegoś dla ciała – na warsztatach można było poznać właściwości ziół i zrobić z nich lekarstwo, nalewkę, kosmetyk czy poduszeczki pomagające zasnąć. Finałem była wystawa prac.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content