Stary Piernik, Młode Wino

Projekt zakończony

lokalizacja

Wrocław, dolnośląskie

edycja

VI (2013-2014)

obszary działań


Animatorki:

Bożena Żórawska – zwiedziła prawie cały świat. Dziś również prowadzi bardzo aktywne życie: pomaga, spotyka się z ludźmi, angażuje się w działania społeczne, szuka dla siebie nowych miejsc. Należy do Sekcji „Specjały Nadodrza” w Radzie Seniorów Nadodrza, pracuje jako wolontariuszka w magazynie humanitarnym, na co dzień zaś jest pomocną babcią.

Karolina Mróz – jest prezeską Fundacji Dom Pokoju, matką trzyletniej Leny i zapaloną cyklistką. W pracy lubi wyzwania, interdyscyplinarne działania i innowacyjne projekty. Zarządza finansami fundacji i realizuje się jako animatorka. Współpracuje z rzemieślnikami, artystami i właścicielami kawiarni oraz z seniorami. Interesuje ją tożsamość, rekonstruuje ją i poszukuje nowych znaczeń miejsc, przedmiotów, opowiadań, które już dawno przeszły do historii. W wolnym czasie jeździ z córką na rowerze i fascynuje się zapomnianym dziedzictwem Dolnego Śląska.

Organizacja wspierająca: Fundacja Dom Pokoju

Seniorzy z grupy Specjały Nadodrza zachęcali do odkrywania tradycyjnych regionalnych smaków. Przy wsparciu ekspertów, lokalnych kawiarni i restauracji, sklepów oraz przedsiębiorców podjęli inicjatywy mające na celu wypromowanie marki Specjały Nadodrza. Stworzyli przepisy i menu, korzystając z tradycyjnych receptur, przygotowali benefisy potraw oraz otwarte pokazy i warsztaty kulinarne. Powstała wystawa o miejscowych piekarniach, w których od przedwojennych czasów nadal piecze się chleb. Wiosną do działań uczestnicy zaprosili okolicznych mieszkańców – było wspólne gotowanie, a także sadzenie warzyw i ziół. Całość zakończył uliczny jarmark sąsiedzki, podczas którego można było podzielić się kulinarnymi historiami gotowania oraz wymienić przepisami.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content