Ocalić od zapomnienia

Projekt zakończony

lokalizacja

Brzeźno, zachodniopomorskie

edycja

VI (2013-2014)

obszary działańAnimatorka:

Maria Jankowska – wiele lat temu przeprowadziła się z wielkiego miasta do Brzeźna, gdzie podziwia świat, odpoczywa i oddycha pełną piersią. Jest na emeryturze. Ma dom i ogród, o który lubi dbać. Dla znajomych organizuje wyprawy na jagody i grzyby, wycieczki nad jezioro i spacery – to jedna z jej ulubionych form spędzania wolnego czasu.

Organizacja wspierająca: Fundacja SEWA

Mieszkańcy Brzeźna i okolic poznawali historie swoich rodzin oraz osób wyróżniających się w lokalnej społeczności. Spisali osobiste przeżycia, dzieje osiedlania się i zamieszkiwania na tym terenie. Zarchiwizowali pamiątki i fotografie przedstawiające losy mieszkańców. Dzięki tym działaniom młodzież, która często nie zna przeszłości dziadków i babć, a czasami nawet rodziców, poznała historie swoich rodzin. Proces odtwarzania rodzinnych dziejów pogłębił więzi, był okazją do zawarcia bliższych znajomości i tworzenia przyjaźni, a także zwiększył aktywność społeczną mieszkańców i zainspirował ich do kolejnych inicjatyw. Uczestnicy projektu mieli okazję wziąć udział w zajęciach z komunikacji społecznej, z grafiki komputerowej, obsługi kamery i w warsztatach fotograficznych. Nauczyli się, jak stworzyć drzewo genealogiczne, wysłuchali cyklu wykładów dotyczących regionu i spotykali się na zajęciach muzycznych, tanecznych i teatralnych. Na zakończenie przygotowali wystawę.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content