Zagroda pszczelarza

Projekt zakończony

lokalizacja

Nasutów, lubelskie

edycja

VI (2013-2014)

obszary działań


Animatorzy:

Edward Gospodarek –jest pasjonatem pszczelarstwa, na prowadzeniu pasieki zna się jak mało kto. Hodowla pszczół sprawia mu tyle samo radości, co popularyzacja pszczelarstwa oraz dzielenie się doświadczeniami hodowcy w Stowarzyszeniu Pszczelarzy Lubelskich.

Wojciech Woźniak – zaraził się zamiłowaniem do pszczół od swojego dziadka Edwarda. Należy do Stowarzyszenia Pszczelarzy Lubelskich i wraz z innymi pszczelarzami spotyka się na konferencjach i warsztatach, by – chyba jako najmłodszy uczestnik – wymienić swoje doświadczenia z pszczelarzami z całej Polski. Jest również członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej oraz myśliwym.

Organizacja wspierająca: Gminne Centrum Aktywizacji Społecznej i Zawodowej

Doświadczeni seniorzy, pasjonaci pszczelarstwa zorganizowali spotkania, będące okazją do przyjrzenia się z bliska życiu pszczół i poznania tajników pracy w pasiece. Podczas kilkunastu spotkań opracowali program warsztatów pszczelarskich, zbudowali starodawną barć, „miodowy kredens”, który posłużył promocji polskiego pszczelarstwa. Pod okiem trenera nauczyli się,jak efektywnie dzielić się swoją wiedzą i współpracować z grupami międzypokoleniowymi: dziećmi, młodzieżą i seniorami. Amatorzy pszczelarstwa wzięli udział w grze dydaktycznej, nauczyli się, jak zrobić świeczkę z prawdziwego wosku pszczelego i poznali zdrowe, ekologiczne metody odżywiania.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content