Zobacz, pomyśl, poczuj – seniorzy dzieciom

Projekt zakończony

lokalizacja

PszczynaSłuchacze Pszczyńskiego UTW zostali zaangażowani w edukację artystyczną dzieci. Po cyklu warsztatów przygotowujących seniorzy sami poprowadzili zajęcia w przedszkolach., śląskie

edycja

VI (2013-2014)

obszary działań


Animatorki:

Anna Stoszek-Szroborz– jest artystką plastykiem. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków w Opolu. Prowadzi w Pszczynie własną galerię – Miejski Autorski Salon Wystawowy. Wykonuje ilustracje do książek dla dzieci i sama też pisze. Pasjonuje się nie tylko malarstwem i rysunkiem, ale również poezją i muzyką klasyczną. Przez kilkanaście lat uczyła w szkole plastyki i wie, że edukacja artystyczna dziecka jest niezwykle ważnym elementem jego rozwoju.

Sylwia Walkowicz – z natury jest społeczniczką i idealistką. Lubi wyzwania, pracę w grupie, inicjowanie różnych przedsięwzięć. Interesuje się filozofią. Na co dzień pracuje jako wykładowca na prywatnej uczelni, prowadzi również zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku i szkolenia m.in. z komunikacji i negocjacji.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Pszczyński Uniwersytet Trzeciego Wieku

Przez kilka miesięcy słuchacze Pszczyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku angażowali się w edukację artystyczną przedszkolaków. Przygotowali się do prowadzenia spotkań edukacyjno-artystycznych – wzięli udział w cyklu praktycznych zajęć dotyczących sztuki oraz w warsztatach z pozytywnej komunikacji i pedagogiki zabawy. Podczas zajęć mogli zapoznać się z podstawowymi pojęciami dotyczącymi sztuki oraz jej doświadczyć, tworząc własne opowieści i obrazy. Swoją wiedzę przekazali dalej – w wybranych przedszkolach przeprowadzili dla dzieci zajęcia, których celem było rozbudzenie wrażliwości na sztukę. Podczas takich spotkań przedszkolaki stworzyły własne rysunki do przeczytanych opowieści. Twórczość malarską seniorów i dzieci można było zobaczyć na wystawie podsumowującej projekt.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content