Sąsiedzkie pogotowie usług

Projekt zakończony

lokalizacja

Pruszków, mazowieckie

edycja

VI (2013-2014)

obszary działań


Animator:

Olgierd Lewan –jest dziennikarzem wrażliwym na otaczającą go rzeczywistość. Z jego inicjatywy kilka lat temu powstało Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedla – Ogrodu Malichy, które prężnie działa angażując swoje otoczenie. On sam chętnie udziela się w społecznych przedsięwzięciach. W wolnej chwili uprawia własny ogródek, jeździ na rowerze, chodzi na spacery, a latem żegluje.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedla – Ogrodu Malichy

Na osiedlu domów jednorodzinnych pod Pruszkowem zamieszkałym przez ponad dwa tysiące osób, gdzie nie ma infrastruktury usługowej, najłatwiej liczyć na pomoc sąsiedzką. Ale trzeba się najpierw poznać i dowiedzieć, u kogo tej pomocy szukać. Animator z międzypokoleniową grupą stworzył mieszkańcom do tego okazję. Chętne osoby mogły zarejestrować się na specjalnie w tym celu powstałej stronie internetowej i zgłosić swoje umiejętności i chęci. W razie potrzeby młodzi ludzie służyli wsparciem przy rejestracji. Na stronie pojawiły się oferty pomocy w malowaniu mieszkania, strojenia fortepianu, opieki nad dzieckiem czy pomocy w lekcjach. Wzajemna wymiana usług sprzyjała integracji mieszkańców i zawiązaniu bliższych, sąsiedzkich relacji. Szczegóły „Pogotowia usług” zostały przedstawione mieszkańcom na festynie sąsiedzkim.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content