Projekt w trakcie realizacji/trwa
Robakologia w ziołach

Połączenie pasji animatorów stało się punktem wyjścia do zaproszenia mieszkanek i mieszkańców do wspólnego poznawania przyrody i jej znaczenia dla ludzi.

Projekt zakończony
Kuchnie świata

Seniorki i seniorzy wspólnie gotowali potrawy z różnych części świata. Przygotowali dania m.in. z Meksyku, Chin, Afryki, Bułgarii i Wenezueli. Do smakowania i biesiadowania zaprosili bliskich, znajomych oraz osoby korzystające z pomocy społecznej.

Projekt w trakcie realizacji/trwa
Cieplice Śląskie-Zdrój dawniej i dziś

Animatorzy znaleźli sposób na wzbudzenie zainteresowania historią najstarszego uzdrowiska w Polsce – osobiste wspomnienia seniorek i seniorów będą opublikowane w formie podcastów.

Projekt zakończony
Bierutów – miasto nad Widawą

Międzypokoleniowe warsztaty rękodzielnicze tematycznie związane z lokalną rzeką i przyrodą. Dzieci poznawały metody zdobienia tkanin, powstały instalacje zdobiące miasto.

Projekt zakończony
Młodzi duchem w akcji – Apetyt na życie

Tańce w kręgu to świetna forma spędzania czasu dla seniorów i ich wnuków. Są okazją do poznania innych kultur, poprawiają kondycję i dają wiele radości z bycia razem.

Projekt zakończony
Wariacje

To cykl spotkań ze specjalistami od różnych dziedzin teatru, których efektem było wzmocnienie twórczych możliwości uczestników i przygotowanie wspólnego przedstawienia.

Projekt zakończony
Otwórz szufladę – odkurz historię

Międzypokoleniowa grupa zgromadziła pamiątki, zdjęcia i lokalne historie. Skatalogowane materiały stały się bazą powstałego w ramach projektu Wirtualnego Muzeum Staniszowa.

Projekt zakończony
Stary Piernik, Młode Wino

Seniorzy stworzyli nowe przepisy nawiązujące do starych receptur, zorganizowali otwarte warsztaty i pokazy kulinarne oraz jarmark sąsiedzki.

Projekt zakończony
Chłopy z tradycjami

Seniorzy ze Stowarzyszenia Koło Chłopa zaprosili młodzież do odkrywania tradycyjnego lokalnego rzemiosła. Wspólnie m.in. piekli chleb, wyplatali koszyki i wykuwali ozdoby.

Projekt zakończony
HakNaNudę w rytmie Afryki

Podczas międzypokoleniowych warsztatów bębniarskich i tanecznych uczestnicy poznawali inne kultury, zdobyli nowe umiejętności, a na koniec przygotowali występ.

Projekt zakończony
Wrocławskie Iskry – stały wolontariat seniorów w szkołach

Seniorzy podzielili się wiedzą i umiejętnościami z uczniami podczas szkolnych lekcji. Prowadzili autorskie zajęcia kulinarne, modelarskie, rękodzielnicze i inne.

Projekt zakończony
Pogotowie tradycji

Międzypokoleniowa grupa artystyczna stworzyła teatr, którego ambicją jest odnowić dawne zwyczaje, ale i stworzyć nowe. Były też wspólne tańce, śpiewanie i spotkania.

Projekt zakończony
Moje spotkania z…

Uczestnicy projektu słuchali Komedy, czytali Gałczyńskiego, poznali obrazy Fridy Kahlo. Zainspirowani życiem i twórczością artystów tworzyli, często po raz pierwszy, własne dzieła.

Projekt zakończony
Sklep społeczny

To zupełnie wyjątkowy sklep. Za niewielką kwotę można tu kupić, meble i sprzęty potrzebne w gospodarstwie domowym. W sklepie zostały zatrudnione osoby bezdomne.

Projekt zakończony
Niezłe Ziółka

Młodzi, starsi i najstarsi uczyli się, jak hodować zioła i jak ich używać w różnych celach. Stworzyli ogródek zielarski i publikację z ziołowymi przepisami.

Projekt zakończony
Pionier-SKA. Wolontariat w Grabiszynku

Członkowie Klubu Seniora Wolontariusza razem z młodzieżą zajęli się promocją idei wolontariatu wśród mieszkańców osiedla. Przygotowali się do tego podczas cyklu warsztatów.

Projekt zakończony
Trzy razy kobieta – losy Wałbrzyszanek

Słuchaczki UTW odkrywały kobiecą historię swojego miasta. Wspólnie przeprowadziły wywiady z przedstawicielkami trzech pokoleń – babciami, córkami i wnuczkami.

Projekt zakończony
Słodko-gorzko. Rozmawiamy o dzieciństwie

Do istniejącej już międzypokoleniowej grupy aktorów amatorów Teatru Stąd dołączyło siedmioro seniorów. Wspólnie przygotowali spektakl o dzieciństwie.

Projekt zakończony
Wróć do nas

Seniorzy dostarczali i czytali książki osobom pozostającym w domach ze względu na chorobę lub niepełnosprawność. Literatura stała się pretekstem do spotkań i wymiany myśli.

Projekt zakończony
Razem poznajemy historię naszego regionu

Młodzi mieszkańcy Bystrzycy Kłodzkiej zebrali wśród mieszkańców zdjęcia i opowieści o powojennych losach ich miejscowości. Efekty poszukiwań zostały opublikowane w albumie.

Projekt zakończony
Inwazja ruchem kontra atak przestrzeni, czyli twórczo zakręceni

Uczestnicy międzypokoleniowych warsztatów uczyli się różnych technik tańca współczesnego i świadomości własnego ciała. Efektem były taneczne happeningi w przestrzeni miasta.

Projekt zakończony
Co było z tą bramą

Studenci UTW za pomocą fotografii przybliżyli młodym ludziom wygląd dzielnicy Fabryczna sprzed lat. Zdjęcia były pretekstem do rozmów o najnowszej historii miasta.

Projekt zakończony
Góra bliżej Wrocławia, Wrocław bliżej Góry

Grupa słuchaczy UTW zaangażowała się we współpracę z seniorami z powiatu Góra. Wycieczki i warsztaty integracyjne były początkiem wspólnej współpracy.

Projekt zakończony
Spotkanie w czasoprzestrzeni

Animatorka zorganizowała międzypokoleniowe warsztaty poświęcone wspomnieniom i biografiom słuchaczy Wrocławskiego UTW i studentów. Powstał film i wystawa.

Projekt zakończony
Nasze miejsce, nasza ławeczka

Animatorka zaprosiła do współpracy mieszkańców trzech zaniedbanych podwórek Wrocławia. Wspólnymi siłami uprzątnęli teren, zaprojektowali i posadzili grządki kwiatowe.

wróć

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content