Góra bliżej Wrocławia, Wrocław bliżej Góry

Projekt zakończony

lokalizacja

Góra, dolnośląskie

edycja

II (2009-2010)

obszary działań

Animatorka:

Ewa Maria Rzewuska  od 50 lat mieszka we Wrocławiu, jest radną Rady Miejskiej Wrocławia, aktywnie działa w Samorządzie Województwa Dolnośląskiego. Zawodowo – doktor nauk rolniczych, kierowała Zakładem Ochrony Wód w Instytucie Ochrony Środowiska, później wykładała na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Pracowała też jako Kurator Sądu dla Nieletnich. W 2008 roku Demokratyczna Unia Kobiet zaliczyła ją w poczet 100 najaktywniejszych kobiet na Dolnym Śląsku.

Organizacja wspierająca: Dolnośląski Obywatelski Uniwersytet III Wieku

Animatorka wraz z grupą słuchaczy z Dolnośląskiego Obywatelskiego Uniwersytetu III Wieku z Wrocławia zaangażowała się we współpracę z seniorami z powiatu Góra. W ramach projektu seniorzy z obu miejscowości spotkali się kilka razy podczas wizyt integracyjnych. Mieszkańcy Góry przyjechali do Wrocławia, by w miłej atmosferze zwiedzić miasto i wybrać się razem do opery. Seniorzy z Wrocławia odwiedzili mieszkańców Góry, w okresie przedświątecznym przygotowali z nimi tradycyjne potrawy, usiedli do stołu, śpiewali kolędy. A w kolejnych miesiącach na wycieczkę do Wrocławia wybrały się dzieci z Góry i Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wąsoszu. Wspólne spotkania, rozmowy i dyskusje były świetną okazją do opracowania planów dalszej współpracy.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content