Młodzi duchem w akcji – Apetyt na życie

Projekt zakończony

lokalizacja

Jelenia Góra, dolnośląskie

edycja

X (2017-2018)

obszary działańAnimatorki projektu:

Krystyna Jaworska – jest członkinią Klubu Seniora „Młodzi Duchem”. Kocha taniec i chętnie dzieli się swoimi umiejętnościami z innymi seniorami oraz dziećmi. Z sukcesem pokazała innym, że wspólnie mogą zorganizować ciekawe wydarzenia. Mimo wieku potrafi zmierzyć się z zupełnie nowymi, ekscytującymi zadaniami.

Agata Galas-Dudek – chce poznać sposoby na integrację międzypokoleniową (dzieci z seniorami) oraz budować wspólną ofertę dla osób w różnym wieku. Chce przekonać starsze osoby (samotne, mieszkające obok Przystani Twórczej), że Klub Seniora „Młodzi Duchem” jest miejscem właśnie dla nich, w którym każdy może czuć się dobrze i współtworzyć go.

Organizacja wspierająca: Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze

Animatorki zaprosiły seniorów i dzieci w taneczną podróż do różnych ciekawych krajów oraz dawnych kultur. Mołdawskie tańce energii kwiatowych i inne tańce w kręgu z różnych stron świata to prawdziwa przygoda, podczas której uczestnicy mogli realizować swoje pasje, spełnić własne marzenia artystyczne i nawiązać relacje z osobami w różnym wieku. To tańce z duszą, które są świetną formą aktywności fizycznej, dają wiele radości z bycia razem, uśmiechu oraz energii, a także uczą współpracy w grupie. Działaniami towarzyszącymi były warsztaty plecenia wianków, tworzenia kwiatów z krepiny (włoskiej bibuły) oraz fotografii komórkowej. W trakcie cyklu warsztatów seniorzy razem z dziećmi przygotowali kilka otwartych pokazów na osiedlu i w parku. Dodatkowo podczas „Podwieczorku przy komputerze”, seniorzy mogli nauczyć się obsługi Facebooka i korzystania z e-maili, co przydało się do promocji projektu.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content