Inwazja ruchem kontra atak przestrzeni, czyli twórczo zakręceni

Projekt zakończony

lokalizacja

Wałbrzych, dolnośląskie

edycja

II (2009-2010)

obszary działań


Animatorki:

Wanda Radłowska – kiedyś była księgową, dziś jest aktywną animatorką Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Wałbrzychu. Nie może żyć bez twórczej pracy z ludźmi. Wrażliwa na świat sztuki, uwielbia muzykę, teatr i podróże. Pomysłodawczyni i organizatorka imprez kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych. Promuje wałbrzyskich artystów. Poszukuje nowych form aktywności dla osób starszych i niepełnosprawnych. Zainicjowała powstanie teatru tańca „Dawka Energii”. Wolontariuszka Roku 2007 regionu wałbrzyskiego.

Magdalena Radłowska –jest tancerką i choreografką tańca współczesnego. Taniec to jej pasja. Ukończyła animację społeczno-kulturalną na Uniwersytecie Zielonogórskim, Studium Tańca Współczesnego w Poznaniu oraz Middlesex University na wydziale Choreograficznym w Londynie. Obecnie kończy studia na tamtejszej Contemporary Dance School „The Place”. Swoje taneczne umiejętności wykorzystuje w pracy z ludźmi starszymi i osobami z niepełnosprawnościami.

Organizacja wspierająca: Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Zarząd Oddziału Okręgowego w Wałbrzychu

Animatorka miała okazję uczestniczyć w warsztatach w Londynie, gdzie młodsi i starsi amatorzy tańca tworzyli razem spektakle pod okiem choreografa. Radość płynąca z wielopokoleniowej współpracy utwierdziła ją w przekonaniu, że takie działania może zrealizować także w Polsce. W Wałbrzychu uczestnicy projektu wzięli udział w międzypokoleniowych warsztatach, podczas których uczyli się różnorodnych technik tańca współczesnego i świadomości własnego ciała. Efektem warsztatów były etiudy taneczne, które uczestnicy projektu zaprezentowali podczas happeningów „atak przestrzeni” na miejskim bazarze, w autobusie, parku i na rynku. Warsztatom teatralnym towarzyszyły otwarte dla wszystkich mieszkańców Wałbrzycha wykłady promujące zdrowy i aktywny styl życia. Międzypokoleniowa grupa tancerzy została zaproszona na festiwal tańca współczesnego w Londynie, gdzie wystawili spektakl Kom.post. Na zakończenie projektu uczestnicy warsztatów zaprosili mieszkańców Wałbrzycha do Teatru Lalki i Aktora na otwarty pokaz przygotowanego przez siebie tanecznego spektaklu.

 

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content