Robakologia w ziołach

Projekt w trakcie realizacji/trwa

lokalizacja

Boguszyce, dolnośląskie

edycja

XVI (2023-2024)

obszary działań


Animatorzy:

Jadwiga Bodo: Działam w KGW w Boguszycach, zespołach ludowych Boguszyczanie i Fajne Babki, byłam sołtyską Boguszyc, to pozwoliło mi nawiązać wiele kontaktów i angażować do współpracy wiele osób. Chcę podzielić się z innymi moją pasją kulinarną, a szczególnie zielarską.

Arkadiusz Cichosz: Od wielu lat moją pasją są owady, ich obserwacja i dbanie o ich obecność wokół nas. Wszystko to poprzez edukację, warsztaty oraz promowanie w social mediach proekologicznych zachowań. Zajęcia z „robakologii” prowadziłem dla zarówno w szkołach i przedszkolach, jak dla dorosłych (m.in. w UTW Gminy Oleśnica).

Organizacja wspierająca: Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica

Animatorzy postanowili połączyć swoje zainteresowania: ziołami z jednej strony i owadami z drugiej. To połączenie stało się punktem wyjścia do zaproszenia mieszkanek i mieszkańców do wspólnego poznawania przyrody i jej znaczenia dla ludzi. Uczestnicy i uczestniczki nauczą się, jak założyć ziołowe ogródki, gdzie szukać ziół i jadalnych „chwastów”, a także jak ich używać w kuchni. Dowiedzą się też, co owady robią dla zdrowia ludzi. Wszystko to pokaże im, w jaki sposób światy roślin i owadów wpływają na ludzi i jak te trzy elementy środowiska mogą współgrać oraz nawzajem czerpać od siebie to, co najlepsze. W ramach projektu uczestnicy będą zakładać ogrody ziołowe i kwietne łąki, zbudują również domki dla zapylaczy. Finałem działań będzie otwarty dla innych mieszkańców ekopiknik. Wydarzenie to ma na stałe wpisać się w kalendarz imprez Gminy Oleśnica.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content