Cieplice Śląskie-Zdrój dawniej i dziś

Projekt w trakcie realizacji/trwa

lokalizacja

Jelenia Góra, dolnośląskie

edycja

XIV (2021-2022)

obszary działań


Animatorzy projektu: 

Zofia Lachowicz – jako aktywny zawodowo opiekun medyczny osób starszych i osób z niepełnosprawnością, dobrze zna ich problemy i potrzeby. Chce te osoby włączyć w życie społeczności. Pragnie też, aby historię Cieplic i ich mieszkańców poznały osoby z młodszego pokolenia.

Marcin Roszak – chce zebrać różne historie (te mniejsze i większe) opowiadane i opisane przez ciepliczan, by wypełnić faktograficzną i ikonograficzną lukę pomiędzy materiałami sprzed wojny i powojennymi.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Creativo

Animatorzy znaleźli sposób na wzbudzenie wśród mieszkańców zainteresowania historią i aktualnym życiem najstarszego uzdrowiska w Polsce. Zaprosili seniorki i seniorów do dzielenia się wspomnieniami oraz do dyskusji o zmianach – dobrych i złych, które zaszły w Cieplicach. Podczas spotkań inicjatorzy będą nagrywać wywiady z poszczególnymi osobami. Po obróbce cyfrowej materiału każda opowieść zostanie opublikowana w mediach społecznościowych w postaci podcastu zilustrowanego starymi zdjęciami. Będzie to forma udokumentowania osobistych historii miejsc i ludzi, którzy tam przybyli.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content