Pionier-SKA. Wolontariat w Grabiszynku

Projekt zakończony

lokalizacja

Wrocław, dolnośląskie

edycja

IV (2011-2012)

obszary działań


Animatorki:

Urszula Lubecka – podczas 30-letniej pracy dziennikarki wiele uwagi poświęcała osobom starszym. Przygotowywała dla nich audycje, zorganizowała grupy aktywnych 55+, stworzyła grupę wsparcia dla osób, które straciły kogoś bliskiego. Od pięciu lat jest na emeryturze, ale nie siedzi z założonymi rękoma. Jest członkiem Wrocławskiej Rady ds. Seniorów, prowadzi zajęcia dziennikarskie dla młodzieży, uczy się hiszpańskiego i uprawia nordic walking.

Małgorzata Rabenda – zawsze ma głowę pełną pomysłów, dlatego rzadko poprzestaje na jednym. Studiuje dziennikarstwo i etnologię. Pasjonuje ją zarówno praca dziennikarki, jak i PR-owca. Uczy seniorów angielskiego i niemieckiego w ramach projektu „Babie Lato”. Do tego wszystkiego dołożyła ostatnio kursy grafiki i projektowania stron internetowych.

Organizacja wspierająca:Stowarzyszenie Aktywizacji Społecznej TuRazem

Wrocławscy seniorzy mają to szczęście, że kierowana do nich oferta spędzania wolnego czasu jest bardzo bogata. Jednak są takie dzielnice jak Grabiszynek, gdzie wciąż osoby starsze nie otrzymują żadnych ciekawych propozycji. Akcja skupiła się więc wokół tego rejonu miasta. Członkowie Klubu Seniora Wolontariusza razem młodymi ludźmi zajęli się promocją idei wolontariatu wśród mieszkańców osiedla. Przygotowali się do tego w trakcie cyklu warsztatów o obowiązkach i prawach wolontariusza. Zorganizowali też wyprzedaż garażową, gdzie każdy mógł wystawić niepotrzebne przedmioty. Impreza pomogła zintegrować mieszkańców i przyciągnęła w to miejsce innych wrocławian. Podsumowaniem projektu był sąsiedzki piknik.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content