Co było z tą bramą

Projekt zakończony

lokalizacja

Wrocław, dolnośląskie

edycja

II (2009-2010)

obszary działańAnimatorka:

Krystyna Sobol  we wszystkim, co robi, jest dokładna i skrupulatna. Ponad dwadzieścia lat przepracowała jako fotograf w zakładach przemysłowych Dolmel. Od najmłodszych lat zafascynuje się sztuką fotografii. Jej zainteresowania krążą także wokół historii, muzyki operowej i ezoteryki. Obecnie angażuje się w działania UTW i aktywnie włącza się w życie osiedla, na którym mieszka.

Organizacja wspierająca: Dolnośląski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Dolnośląskiej Szkole Wyższej

Dawne miejsce pracy animatorki to kolebka dolnośląskiej „Solidarności”, miejsce historyczne, które aktualnie jest zagłębiem uniwersyteckim, coraz bardziej zadbanym i wielokolorowym. Autorka projektu postanowiła jednak za pomocą fotografii, przybliżyć młodym studentom wygląd wrocławskiej dzielnicy Fabryczna sprzed lat. Na początek przeprowadziła kwerendę zdjęć w zakładowym archiwum. Następnie na wspólne warsztaty zaproszeni zostali młodzi studenci oraz słuchacze Dolnośląskiego UTW. Podczas zajęć pani Krystyna przybliżyła sztukę starych metod fotografowania, a oglądając zgromadzone zdjęcia, uczestnicy poznawali historię samego zakładu, jak i szerszy kontekst historyczny ówczesnych wydarzeń we Wrocławiu. Tak przygotowani uczestnicy warsztatów spotkali się z byłymi pracownikami Dolmelu, aby przeprowadzić z nimi wywiady. Wybrane fragmenty rozmów pomogły w napisaniu komentarzy do fotografii. W efekcie wspólnych działań powstała wystawa, na którą zaprosili mieszkańców Wrocławia, a także została wydana książka z opracowanymi podczas projektu fotografiami.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content