Sklep społeczny

Projekt zakończony

lokalizacja

Jelenia Góra, dolnośląskie

edycja

IX (2016-2017)

obszary działań

Animator:

Aleksander Budnik – mieszka w schronisku dla mężczyzn prowadzonym przez Jeleniogórskie Koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Porusza się na wózku. Od kilku lat interesuje się tym, jak wykorzystać internet do pomagania osobom będącym w trudnej sytuacji. Razem z Jeleniogórskim Kołem współorganizował kursy komputerowe dla bezdomnych oraz zajęcia integracyjne z młodzieżą z okolicznych szkół.

Organizacja wspierająca: Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta – Koło Jeleniogórskie

To zupełnie wyjątkowy sklep – z meblami i sprzętem potrzebnym w gospodarstwie domowym, pozyskanymi od firm i prywatnych osób. Kupić je można było za niewielką kwotę – by osoby o niewielkim budżecie mogły wyposażyć swoje domy. Zdobyte w ten sposób pieniądze zostały przeznaczone na bieżące funkcjonowanie sklepu, w którym zostały zatrudnione osoby bezdomne. Informacje na temat tego, gdzie zbędne rzeczy można oddać i co w danym momencie jest dostępne, można było uzyskać m.in. na stronie internetowej sklepu oraz na Facebooku.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate