Trzy razy kobieta – losy Wałbrzyszanek

Projekt zakończony

lokalizacja

Wałbrzych, dolnośląskie

edycja

IV (2011-2012)

obszary działańAnimatorka:

Teresa Ziegler – mogłaby swoimi pasjami obdzielić drużynę piłkarską. Choć jako nauczycielka zawodowo zajmowała się naukami ścisłymi (matematyką i informatyką), to ma też w sobie wiele z humanistki. Zaczytuje się w książkach Murakamiego, Lessing i Tokarczuk, a w wolnych chwilach wsłuchuje w dźwięki jazzu i poezji śpiewanej. Na emeryturze chce zwiedzać świat, dlatego z zacięciem uczy się angielskiego. Nie wiadomo jeszcze, kiedy znajdzie na to czas, ponieważ wciąż uczy młodzież i dorosłych, prowadzi kursy komputerowe i angażuje się w rozwój Sudeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którego jest założycielką.

Organizacja wspierająca: Wałbrzyskie Towarzystwo Oświatowe

Słuchaczki Sudeckiego UTW stały się biografkami wałbrzyskich kobiet. Przeprowadziły wywiady z przedstawicielkami trzypokoleniowych rodzin – babciami, córkami i wnuczkami. Materiały te zostały wykorzystane w książce, która pokazuje historię Wałbrzycha przez pryzmat jego mieszkanek. Pozytywne przykłady kobiet, a także wychowanych przez nie córek i wnuczek na pewno rozjaśniają wałbrzyską rzeczywistość.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content