Kuchnie świata

Projekt zakończony

lokalizacja

Wrocław, dolnośląskie

edycja

XV (2022-2023)

obszary działań


Animator projektu:

Jose Luis Sosa Estanga pochodzi z Wenezueli, we Wrocławiu mieszka od ponad 30 lat. W młodości dużo podróżował po Europie Zachodniej, w ostatnich latach zwiedzał Europę Wschodnią. W kilku krajach pracował jako kucharz, w pozostałych delektował się lokalnymi przysmakami. Nadal aktywny zawodowo – uczy hiszpańskiego i prowadzi warsztaty taneczne. Dziś trudniej mu podróżować z powodu wieku i obecnej sytuacji na świecie (pandemia i wojna). Tęskni jednak za różnymi smakami. Chce z innymi seniorami eksperymentować kulinarnie.

Organizacja wspierająca: Centrum Kultury i Edukacji „BAKARA”

„Kuchnie świata” to cykl spotkań, podczas których seniorki i seniorzy wspólnie gotowali potrawy z różnych części świata. Nauczyli się przygotowywać dania m.in. z Meksyku, Chin, Afryki, Bułgarii i Wenezueli. Do smakowania i biesiadowania zaprosili bliskich, znajomych oraz osoby korzystające z pomocy społecznej, m.in. mieszkańców schroniska im. św. Brata Alberta oraz rodziny z domu samotnej matki.  Wspólne gotowanie i biesiadowanie stało się okazją do budowania przyjaźni i poszerzenia horyzontów nie tylko smakowych, ale również kulturowych.

W ramach projektu powstał kalendarz z przepisami: KALENDARZ

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content