Wróć do nas

Projekt zakończony

lokalizacja

Wrocław, dolnośląskie

edycja

III (2010-2011)

obszary działań


Animatorka:

Walentyna Nowicka – kocha książki i wierzy w ich zdolność do niesienia ulgi, nawet w najcięższych sytuacjach. Jest bibliotekarką, co pozwala jej łączyć literaturę i spotkania z ludźmi, z którymi może dzielić swoją pasją. Docenia energię Wrocławia, ale martwi ją, że w jej mieście żyją ludzie, którym choroba uniemożliwia pełny udział w jego życiu kulturalnym i literackim.

Organizacja wspierająca: Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu 

Animatorka wraz z grupą seniorów wolontariuszy postanowiła pomóc osobom z niepełnosprawnościami, uwięzionym w domach po wypadku lub chorobie, którym towarzyszy poczucie wyobcowania i odcięcia od świata. Grupa wyszła z założenia, że literatura może takim ludziom pomóc – przywrócić ich do życia, wzmocnić ich psychicznie, a kiedy trzeba, po prostu rozweselić. Najpierw wolontariusze przygotowali się do spotkań z chorymi, rozmawiając wcześniej ze specjalistami, m.in. z psychologiem. Następnie dostarczali do domu książki i audiobooki tym, którzy nie byli w stanie wypożyczać ich samodzielnie. Chętnym czytali na głos. Czytelnicy mieli również możliwość wypożyczenia sprzętu MP3. Książki stały się pretekstem do spotkań i wymiany myśli.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content