Niezłe Ziółka

Projekt zakończony

lokalizacja

Pęgów, dolnośląskie

edycja

IV (2011-2012)

obszary działań


Animatorka:

 Joanna Zagórska– jako plastyczka szczególnie upodobała sobie nieskażone cywilizacją krajobrazy. Do Pęgowa przeprowadziła się zaraz po studiach, bo marzyła o życiu w otoczeniu natury. Jej życiową pasją są konie. Prowadziła stadninę i szkółkę jeździecką, organizowała zawody, rajdy i obozy konne. Zawsze też lubiła spędzać czas w ogrodzie, co zamieniła w źródło utrzymania. Zajmuje się bowiem projektowaniem i urządzaniem zielonych, przydomowych oaz. Swoją ogrodniczą pasją bardzo chciałaby zarazić sąsiadów.

Organizacja wspierająca: Fundacja Zielone Palce

Młodzi, starsi i najstarsi wzięli udział w warsztatach ogrodniczo-zielarskich. Uczestnicy dowiedzieli się, jak hodować zioła, do czego używać ich w kuchni, jak stosować je w pielęgnacji urody. Wykłady poprowadziły ekspertki z różnych dziedzin: biologii, plastyki, architektury. Efektem warsztatów była m.in. publikacja Zeszyt Ziołowego Pęgowa, w którym znalazły się najciekawsze przepisy kulinarne z zastosowaniem aromatycznych, naturalnych przypraw. Uczestnicy projektu stworzyli także pokazowy ogródek ziołowy, a podczas lokalnego święta – Dnia Truskawki wystawili własne stoisko zielarskie. Na koniec projektu, w piękny letni dzień cała grupa w wybrała się do jednego z wrocławskich parków, by na łonie natury wypuścić w niebo lampiony ze spisanymi marzeniami.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content