Wrocławskie Iskry – stały wolontariat seniorów w szkołach

Projekt zakończony

lokalizacja

Wrocław, dolnośląskie

edycja

VII (2014-2015)

obszary działańAnimatorka:

Irena Rozwandowicz – przez wiele lat pracowała jako pomoc wychowawcy w przedszkolu. Na emeryturze znajduje czas na czytanie, spacery, turystykę rowerową i działkę. Interesuje się polityką. Niedawno odkryła, że jej pasją jest teatr. Lubi gotować, szyć, robić na drutach i szydełkować. Szydełkowania uczy najmłodszych, co sprawia jej ogromną radość.

Organizacja wspierająca:Fundacja Wspierania Aktywności Lokalnej FALA

Podczas „edukationów” – kilkugodzinnych zajęć edukacyjnych integrujących środowisko dziadków, rodziców i dzieci, przygotowanych przy wsparciu nauczycieli – seniorom została złożona propozycja współpracy z trzema szkołami. W grupie chętnych do działań seniorów znaleźli się tacy, którzy chcieli poprowadzić autorskie zajęcia z m.in. robót ręcznych, gotowania, modelarstwa i majsterkowania. Dzielili się w czasie lekcji swoją wiedzą i umiejętnościami z dziećmi. Starsi uczestnicy projektu mogli też wspierać przygotowywane przez doświadczonych pedagogów zajęcia świetlicowe i czerpać energię z dziecięcej zabawy.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content