Animatorzy wraz z grupą seniorską chcą zachować i przekazać kolejnym pokoleniom pamięć o historii wsi. Sposobem na to będzie zorganizowanie Społecznego Muzeum Wsi Dubno.
Animatorki postanowiły zachęcić seniorki do dzielenia się wspomnieniami z młodości na chwilę przed zamążpójściem. Powstanie album z ich historiami i zdjęciami, a także wystawa
Oddolna inicjatywa, która nawiązuje do zielarskiej tradycji okolicy. Podczas międzypokoleniowych warsztatów każdy z uczestników mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego.
To sposób na ożywienie starych fotografii miasta. Dzięki wspólnym warsztatom multimedialnym, archiwistycznym i plastycznym powstały rysunkowe opowieści mieszkańców.
Odtworzenie tradycji wiejskich komedyjek sprzed lat to okazja do spotkania się mieszkańców w różnym wieku, zachowania gwary i zacieśnienia więzi sąsiedzkich.
Animatorka zorganizowała międzypokoleniowe spotkania kobiet. Podczas warsztatów uczestniczki dzieliły się rękodzielniczymi umiejętnościami. Finałem był pokaz prac.
Seniorzy z Sokółki i okolicznych wsi razem z przedszkolakami wzięli udział w warsztatach, m.in. kulinarnych i literacko-historycznych i związanych ze sztuką ludową.
Druga odsłona kobiecych międzypokoleniowych spotkań rękodzielniczych. Uczestniczki poznały techniki robienia walonków, sposoby wykorzystania wikliny oraz ziół. Projekt podsumowała wspólna wystawa prac.
Trzy pokolenia uczestników zajęć zaprojektowały i wykonały ubrania swoich marzeń. Były zajęcia krawieckie, szydełkowanie i robienie na drutach, a na koniec pokaz mody.
Animatorka zaprosiła mieszkańców gminy do powołania wiejskiego, wielopokoleniowego teatru obrzędowego. Wzięli udział w cyklu warsztatów artystycznych i etnograficznych.
Animatorzy zorganizowali warsztaty fotograficzne dla młodzieży i seniorów. Uczestnicy odszukali stare fotografie miasta i uruchomili atelier fotograficzne.