Głosy naszego miasta

Projekt zakończony

lokalizacja

Sejny, podlaskie

edycja

X (2017-2018)

obszary działań

Animatorki projektu:

Wanda Czarniewska – kieruje działaniami Miejskiej Rady Seniorów, chce zintegrować lokalne środowisko seniorów. Okazało się, że dopiero po przejściu na emeryturę ma czas by nareszcie realizować swoje pomysły. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z ludźmi, sympatię do nich, a do tego talent organizatorski. Dalej rozwija swoje umiejętności poprzez działania na rzecz seniorów i lokalnej społeczności.

Justyna Kulikowska – jest animatorką i wychowawcą, zaangażowaną w inicjatywy lokalne. Prowadzi młodzieżowy teatr amatorski w Sejnach, realizuje działania animacyjne i profilaktyczne dla dzieci i młodzieży z placówki wsparcia dziennego. Jest pasjonatką archiwalnych fotografii. Prowadziła warsztaty plastyczne dla młodzieży, dotyczące przestrzeni miasta w oparciu o zbiory starych zdjęć. Do tej pory nie współpracowała z sejneńskimi seniorami, teraz w swoich działaniach połączyła różne pokolenia, tworząc wspólną opowieść o przeszłości i przyszłości Sejn.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Origo

Archiwum Miejsko-Gminne w Sejnach posiada zbiór kilku tysięcy przedstawiających miasto zdjęć nieżyjącego już fotografa i dziennikarza, Jana Lupo. Animatorki postanowiły ożywić i wzbogacić te zbiory opowieścią, a przede wszystkim stworzyć okazję do spotkania młodszego i starszego pokolenia. Dodatkowym celem projektu było wprowadzenie seniorów w nowoczesny świat multimediów. Odbyły się warsztaty multimedialne, digitalizacji, archiwistyczne, opowieści i plastyczne. Powstały komiksy i kolorowanki o Sejnach, a także sentymentalna mapa miasta.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content