Crazy Babki – pogotowie muzyczne!

Projekt w trakcie realizacji/trwa

lokalizacja

Orla, podlaskie

edycja

XVI (2023-2024)

obszary działańAnimatorki:

Irena Dmitruk: Jestem seniorką, przez lata przewodniczyłam Klubowi Seniora w Orli. Wszyscy znają mnie z działań wolontariackich i międzypokoleniowych. Tu jest moja mała ojczyzna, tu czuję się najlepiej i chcę zmieniać życie swoje i innych na lepsze, weselsze, żeby coś po nas zostało. W moim otoczeniu jest dużo osób z pozytywną energią, niedawno założyłyśmy z koleżankami Stowarzyszenie Super Senior Orla.

Karina Jaroszewicz: Po skończeniu Szkoły Liderów PAFW nieprzerwanie działam na rzecz Orli. Przez lata opiekowałam się klubem seniora i zmotywowałam jego członkinie do wzięcia spraw w swoje ręce i przekształcenia klubu w stowarzyszenie. Teraz z dumą obserwuję, jak jego zespół rozwija się, działa na rzecz innych, podejmuje wyzwania, a także z klasą i profesjonalizmem rozwiązuje konflikty i problemy.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Super Senior Orla

Animatorki razem ze śpiewającą grupą postanowiły kontynuować działania zainicjowane w projekcie „Crazy Babki śpiewem zarażają” z wcześniejszej edycji konkursu. Tamta inicjatywa pokazała, jak wiele sąsiadek i sąsiadów potrzebuje śpiewu Crazy Babek. Animatorki postanowiły wzmocnić amatorski ruch artystyczny poprzez zajęcia z profesjonalnymi instruktorami, pozyskać nowe głosy do grupy, stworzyć identyfikację zespołu i rozszerzyć promocję. Wszystko to z udziałem młodych osób, które nie tylko dołączą do zespołu, ale i pomogą przy promocji w internecie. Dzięki temu zespół stanie się „Pogotowiem Muzycznym”, będzie mógł śpiewać lepiej i dotrzeć do seniorów najbardziej zagrożonych wykluczeniem społecznym. W planach są dwa koncerty dla lokalnych DPS-ów oraz co najmniej 25 małych, prywatnych koncertów dla osób, które z powodu stanu zdrowia nie mogą wyjść z domu. Crazy Babki pokazują po raz kolejny, że aktywne seniorki zmieniają świat na lepsze i doskonale spełniają się w roli lokalnych animatorek kultury.

Reportaż w TVP Białystok: ZOBACZ

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content