Tamte dziewczyny – wspomnienia w kolorze sepii

Projekt w trakcie realizacji/trwa

lokalizacja

Knyszyn, podlaskie

edycja

XIV (2021-2022) XII (2019-2020)

obszary działań
Animatorki projektu: 

Halina Blusiewicz – od kilkunastu lat jest na emeryturze i biorąc czynny udział w życiu lokalnej społeczności, widzi kobiecą potrzebę spotkań, wymiany doświadczeń, rozmów, integracji oraz wspomnień. Chce utrwalić historie z młodości swoich rówieśniczek i tego, co już minęło.

Anna Olszewska – jej pasją jest współpraca z ludźmi oraz działania społeczne w najbliższym środowisku. Od lat obserwuje też swoich rodziców i widzi ich ogromną potrzebę spotkań z innymi. Uważnie słucha i dopytuję o lata ich młodości i przekazuje młodszemu pokoleniu w rodzinie. Wie jednak, że nie wszyscy są tak dociekliwi i historie młodości odchodzą w niepamięć.

Organizacja wspierająca: Knyszyński Ośrodek Kultury – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Knyszynie

Animatorki postanowiły zachęcić seniorki do dzielenia się wspomnieniami z młodości na chwilę przed zamążpójściem. Podczas regularnych spotkań uczestniczki mają okazję do okazję do integracji i biesiadowania, a przede wszystkim do opowiadania swoich historii. Zmiana stanu cywilnego nieraz wiązała się dla nich z koniecznością przeprowadzki, wejścia w nowe środowisko, zmianę wyznania czy mentalności. Ze spisanych wspomnień i zgromadzonych zdjęć uczestniczek powstanie album i wystawa. W planach są też twórcze warsztaty i prywatka w stylu retro z sesją zdjęciową. Uczennice i uczniowie z koła dziennikarskiego przeprowadzą wywiady z seniorkami do szkolnej gazetki. Całość inicjatywy zwieńczona będzie uroczystą galą połączona z wernisażem, na którą zostanie zaproszona cała lokalna społeczność.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Mokotowska 55, 00-542 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”
ul. Mokotowska 55
00-542 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło