Akademia przedszkolaka i seniora

Projekt zakończony

lokalizacja

Sokółka, podlaskie

edycja

V (2012-2013)

obszary działań

Animatorka:

Elżbieta Szarkowska – jest pedagogiem, edukatorką młodzieży i osób dorosłych; szefową UTW w Sokółce, a także liderką i koordynatorką ogólnopolskiego programu Szkoła dla Rodziców i Wychowawców. Prowadzi warsztaty umiejętności wychowawczych dla babć, jest absolwentką Szkoły Liderów PAFW. Lubi kontakt z przyrodą, śpiewa w chórze seniorów, realizuje swoje turystyczne plany.

Organizacja wspierająca: Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce

Na wsi wciąż brakuje ciekawej oferty aktywnych form spędzania wolnego czasu, zwłaszcza dla ludzi starszych Wiele z nich poświęca swój czas wnukom, w tym znajdując sens. Dlatego animatorka postanowiła połączyć w działaniu te dwie grupy. Zaprosiła babcie, dziadków (lub seniorów pełniących rolę opiekunów) i przedszkolaków, czyli ich wnuczęta. Seniorzy razem z dziećmi wzięli udział w warsztatach, m.in. kulinarnych, literacko-historycznych i związanych ze sztuką ludową.Zajęcia odbywały się w trzech miejscowościach: w Sokółce, w Kamionce Starej i Rozedrance. W programie był też wspólny wyjazd do teatru lalek i muzeum do Białegostoku, specjalne pokazy filmowe w ramach DKF-u w Kinie Sokół, a na zakończenie projektu bal seniorów i przedszkolaków.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content