Targ Kreatywności

Projekt zakończony

lokalizacja

Łapicze, podlaskie

edycja

V (2012-2013)

obszary działań


Animatorka:

Hanna Sienkiewicz – jest magistrem filologii polskiej, animatorką działań lokalnych, w przeszłości była m.in. nauczycielką i agentką nieruchomości. Przez wiele lat uczestniczyła w spotkaniach z Tańcami w Kręgu, angażując się w organizowanie letnich obozów. Przeniosła się z Warszawy na wieś, diametralnie zmieniając swoje życie. Prowadzi gospodarstwo agroturystyczne i próbuje integrować lokalne środowisko. Wróciła do swojej młodzieńczej pasji – rękodzieła: szyje czapki, robi biżuterię z gliny i filcu.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Axis Mundi

Animatorka zorganizowała międzypokoleniowe spotkania kobiet z okolicy. Spotkania te miały formę warsztatów łączących naukę technik rękodzieła z animacją uczestniczek jako grupy. Zajęcia były prowadzone naprzemiennie przez seniorki i młodsze instruktorki. Uczestniczki poznały różne techniki rękodzielnicze: wycinanki firanek z papieru, decoupage, szydełko, druty, plecionki, ceramika, filcowanie. Jedno ze spotkań było poświęcone prezentacji r grup etnicznych związanych z okolicznymi terenami: żydowskiej, białoruskiej, polskiej i tatarskiej. Finałem był Targ Kreatywności zorganizowany przez uczestniczki w centrum Krynek. Był okazją do pokazania mieszkańcom możliwości i efektów twórczego spędzania wolnego czasu.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content