Seniorzy i dzieci rozmawiali o marzeniach i życiu, a na podstawie wspólnych przemyśleń stworzyli publikację. Finałem była wystawa pokazująca ich działania.
Międzypokoleniowe spotkania wokół osobistych historii i wspomnień związanych z miastem z lat 1945-1989 zaowocowały stworzeniem miejskiego przewodnika audio.
Słuchacze miejscowego UTW przygotowali cykl spotkań i wydarzeń integrujących mieszkańców pobliskiego osiedla. Projekt zakończył się Świętem Sąsiada.
Dzięki animatorom usłyszeliśmy więcej o krakowskim Podgórzu. Historia dzielnicy została opowiedziana za pomocą akcji plenerowych i spektakli kabaretowych.
Młodsi i starsi mieszkańcy gminy Nędza wzięli udział w twórczych warsztatach rękodzieła. Wspólnie zaprojektowali i zbudowali wiklinowe altanki dla miejscowego przedszkola.
Animatorzy zaprosili warszawiaków do poznawania historii ulicy Polnej. Zebrane w ten sposób opowieści i zdjęcia trafiły do internetowego albumu.
Seniorzy wraz z wnukami wzięli udział w zajęciach teatralnych, przygotowali i nagrali audiobook z bajkami. Premiera bajek odbyła się w formie otwartego słuchowiska.
Międzypokoleniowe wydarzenia muzyczne na praskim placu. Spotkania doprowadziły do stworzenia muzycznego spaceru, nawiązującego do tradycji wspólnego śpiewania i tańczenia.
Cykl publicznych spotkań, podczas których eksperci przybliżali osobom starszym podstawowe prawa obywatelskie, zachęcali do aktywności i zaangażowania w życie gminy.
Niecodzienny pomysł na teatr. Animatorki zachęciły starszych i młodszych do tworzenia przedstawień pudełkowych, które następnie zostały zaprezentowane w hospicjum.
Animatorka zorganizowała międzypokoleniowe spotkania kobiet. Podczas warsztatów uczestniczki dzieliły się rękodzielniczymi umiejętnościami. Finałem był pokaz prac.
Seniorzy z Sokółki i okolicznych wsi razem z przedszkolakami wzięli udział w warsztatach, m.in. kulinarnych i literacko-historycznych i związanych ze sztuką ludową.
Wspólna międzypokoleniowa przygoda teatralna dla młodszych i starszych. Na scenie wystawili spektakl oparty na wspomnieniach seniorów z pobytów w sanatorium.
Seniorzy i młodzi dotarli do najstarszych osób w społeczności lokalnej i namówili je do podzielenia się wspomnieniami. Powstały publikacja, film dokumentalny i wystawa.