Zakręceni w glinie i wiklinie

Projekt zakończony

lokalizacja

Nędza, śląskie

edycja

V (2012-2013)

obszary działań


Animatorki:

Stanisława Spychała-Walenko – z wykształcenia: technik plastyk oraz inżynier chemik-ceramik. Jej pasją od 15 roku życia jest projektowanie i tworzenie ceramiki oraz malarstwo”. swoją pasją pragnie zarazić innych, którzy chcą się uczyć nieznanego im rzemiosła i jednocześnie zintegrować ludzi, myślących podobnie. W wolnych chwilach lubi jeździć rowerem, zbierać grzyby, robić na drutach i gotować.

Joanna Mużelak – jest dyrektorką Gminnego Centrum Kultury w Nędzy. Prowadzi też liczne warsztaty plastyczne z dziećmi i dorosłymi. Jej placówka jest młoda, więc jest dumna, kiedy słyszy od uczestników swoich warsztatów, że wreszcie coś się dzieje. Jej pasją są podróże i ekologia.

Organizacja wspierająca: Gminne Centrum Kultury w Nędzy

Twórczynie projektu zaprosiły młodszych i starszych mieszkańców gminy Nędza do udziału w twórczych warsztatach rękodzieła: ceramiki i wikliniarstwa. Uczestnicy nauczyli się, jak wyplatać z wikliny najróżniejsze formy, jak ulepić z gliny miski, czajniczki, broszki i wazy. Poznali cały proces wypału ceramiki i szkliwienia. Razem wybrali przedszkole jako ważne dla nich miejsce w gminie, by je upiększyć i ożywić wspólnym dziełem – rzeźbą z gliny i wikliny. Wspólne spotkania w grupach wielopokoleniowych zintegrował mieszkańców dwóch sołectw – Zawady Książęcej i Nędzy.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content