Jak dobrze mieć sąsiada

Projekt zakończony

lokalizacja

Stalowa Wola, podkarpackie

edycja

V (2012-2013)

obszary działań


Animatorki:

Krystyna Prędka – jest emerytowaną nauczycielką i wychowawcą. Całe życie pracowała na rzecz młodzieży i ich rodziców, więc nie umie wyobrazić sobie bezczynności i zamknięcia na potrzeby innych Uczestniczyła w zajęciach UTW w Stalowej Woli, a w 2011 roku założyła stowarzyszenie Uniwersyteckie Srebrne Lata. Czerpie radość z przebywania w grupie i ciągłego rozwoju.

Katarzyna Wasyl – jest pedagożką z wykształcenia. Pracuje w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli, co pozwala jej podejmować różnego rodzaju przedsięwzięcia kulturalne i poznawać wielu ciekawych ludzi. realizowała projekt „Biznes-art., czyli warsztaty sztuki użytkowej”, w którym uczestniczyły osoby od 15 do 70 roku życia. Jej pasją jest animacja kultury i teatr lalkowy – bywa najstarszym widzem na spektaklach lalkowych dla dzieci.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Uniwersyteckie Srebrne Lata

Seniorzy ze stowarzyszenia Uniwersyteckie Srebrne Lata działającego w domu kultury w Stalowej Woli postanowili zaktywizować i zintegrować mieszkańców bloków położonych w najbliższej okolicy. Aby ich zachęcić, inicjatorzy jesienią i zimą zaproponowali im różne wydarzenia, podczas których mieli okazję poznać się nawzajem i stworzyć grupę. Były m.in. „Impreza podwórkowa”, „Święto roślin jadalnych”, „Rzeźby ze śniegu”, spotkania w MDK z prezentacją podobnych działań w Polsce i spotkania z architektem, a także rozmowy o tym, co chcieliby razem zrobić. Od wiosny mieszkańcy wspólnie z seniorami zagospodarowywali wg własnych pomysłów i potrzeb zielony teren, który dostali do użytkowania. Cała akcja zakończyła się w połowie czerwca „Świętem Sąsiada”.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content