Ów Rzeszów

Projekt zakończony

lokalizacja

Stalowa Wola, podkarpackie

edycja

V (2012-2013)

obszary działańAnimatorki:

Jadwiga Oleszczuk – z wykształcenia jest inżynierem urządzeń sanitarnych. Przez wiele lat zawodowo była związana z PKP, gdzie odnosiła sukcesy na stanowiskach kierowniczych. Na co dzień opiekuje się dwoma kotami i często zajmuje się wnukami. ma szerokie zainteresowania – od filozofii i sztuki, po kwestie społeczne; jest mamą Ewy, z którą postanowiły razem zrobić coś dla ożywienia swojego miasta.

Ewa Oleszczuk – z wykształcenia dziennikarka, animatorka warsztatów dziennikarskich, kreatywnego pisania oraz dotyczących internetu. Ma kilka wyróżnień literackich, prowadziła w radiu prowadząca audycję filmową. Była jedną z koordynatorek projektu „Rze_kreacja”. W wolnych chwilach zajmuje się grafiką, czyta literaturę piękną i poznaje sztukę współczesną, street-art. i design. Kiedy ma tylko okazję, spaceruje.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Ość

Grupa seniorów i licealistów stworzyła audioprzewodnik po rzeszowskich ulicach. Wzięli udział w szeregu warsztatów, m.in. dziennikarskich, literackich, historycznych i realizacji słuchowiska. Były także wizyta w radiu, warsztat z dykcji i opowiadania. Zarówno starsi, jak i młodsi mieli szansę podzielić się swoim spojrzeniem na wybrane miejsca w mieście. Mniej chodziło o miejsca turystyczne i zabytki, a bardziej o nadanie autorskiej, osobistej perspektywy temu, co mijane co dzień. Stąd w przewodniku znalazły się anegdoty, wspomnienia, krótkie wypowiedzi związane z miastem z lat 1945-1989 z odniesieniem do współczesności. Wszystko to, ułożone w konkretne trasy spacerowe, zostało nagrane w formie audio, a pliki można było pobrać ze strony internetowej. Działania zakończyły się piknikiem i spacerami według ścieżek stworzonego przez uczestników przewodnika.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content