Latające babcie

Projekt zakończony

lokalizacja

Łódź, łódzkie

edycja

II (2009-2010)

obszary działań


Animatorka:

Urszula Machcińska – jest łodzianką kochającą spokój, sielski krajobraz i polne kwiaty. Spełniona mama i babcia. Działa w Komisji Rewizyjnej łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, pełni funkcję przewodniczącej Rady Osiedla Śródmieście-Wschód. Od najmłodszych lat pisała wiersze do szuflady. Literackie skrzydła rozwinęła, uczestnicząc w warsztatach pisania i opowiadania bajek prowadzonych przez stowarzyszenie kobiety.lodz.pl w ramach projektu „Babcia nadaje”.

Organizacja wspierająca: kobiety.lodz.pl

Po półrocznej, intensywnej pracy na warsztatach z pisania i opowiadania bajek, kobiety skupione wokół projektu „Babcia nadaje” postanowiły rozwijać działania polegające na czytaniu i opowiadaniu bajek własnego autorstwa dzieciom w domach dziecka, hospicjach czy świetlicach środowiskowych. Do grupy zaprosiły seniorki z wyobraźnią plastyczną, umiejętnościami muzycznymi i aktorskimi. W działania zaangażował się nawet jeden mężczyzna. Uczestnicy wzięli udział w cyklu spotkań warsztatowych, podczas których spotykali się z krytykiem literackim, instruktorem teatralnym i profesjonalnym aktorem. Przewidziane zostały także zajęcia uczące rozwiązywania sytuacji konfliktowych, efektywnej komunikacji i umiejętności słuchania. Efektem pracy były tematyczne spektakle złożone z autorskich utworów, które zaprezentowane zostały dzieciom z różnych placówek. Do każdego z przedstawień „latające babcie” same tworzyły broszury informacyjno-promocyjne, scenografię i rekwizyty. Utwory, które powstały w trakcie trwania projektu zostały zebrane w książce Latające babcie.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content